Заява Генерального Секретаря щодо кризи в Україні
Генеральний секретар заявив наступне: “Країни -- члени НАТО сильно стурбовані та розчаровані висновками Міжнародної місії спостерігачів ОБСЄ та Управління демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ, згідно з якими вибори Президента України значною мірою не відповідали міжнародним стандартам. Я передав цю позицію українському урядові. Пізніше, нас також прикро вразив той факт, що результати виборів, офіційно оприлюднені Центральною Виборчою Комісією України 24 листопада, найвірогідніше, не відповідають реальному волевиявленню народу.
НАТО безпосередньо і нагально зацікавлене у демократичному майбутньому України, свого сусіда та стратегічного партнера. Хартія про Особливе партнерство Україна -- НАТО та План дій Україна -- НАТО, відповідно до яких Україна взяла на себе серйозні зобов’язання, ґрунтуються на нашій спільній відданості цьому майбутньому. Серед зобов’язань, взятих на себе Україною, зокрема, зміцнення демократичних та виборчих інституцій, забезпечення свободи зібрання та сприяння сталому розвиткові та зміцненню громадянського суспільства та верховенства права. НАТО і надалі робитиме усе можливе, щоб допомогти Україні досягти цих амбітних цілей та обійняти належне їй місце у євроатлантичній спільноті. У зв’язку з цим я закликаю українське керівництво дотримуватися взятих на себе зобов’язань, поважати право громадян на мирні демонстрації, та, насамперед, поважати волю українського народу у виборі наступного Президента. Я звертаюся до усіх політичних органів України утриматися від насильства та застосування сили.
Я знову закликаю провести ретельний перегляд усього перебігу виборів. Рішення Верховного Суду України, ухвалене вчора, 25 листопада, має стати кроком у цьому напрямі. Я також вітаю зусилля міжнародних посередників розв’язати ситуацію у такий спосіб, щоб було забезпечено повагу до волевиявлення українського народу”.
|