ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.12.2004 | ПАРЄ жадає розправи над фальсифікаторами
Джерело - Українська правда

Відповідальні за фальсифікацію президентських виборів в Україні мають бути притягнуті до відповідальності "невідкладно", відповідно до кримінально-процесуального й адміністративного права.

Про це йдеться в заяві моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), ухваленому на засіданні в Парижі у середу.

На думку учасників засідання, обидва раунди президентських виборів в Україні "були заплямовані систематичною фальсифікацією, масовими маніпуляціями й зловживанням владою держслужбовцями".

"Фальсифікація скомпрометувала офіційні результати до такого рівня, що їх не можна приймати як вільне волевиявлення українського народу", - підкреслюється в документі.

"Комітет висловлює співчуття з приводу неспроможності української влади поважати заклики провести виборчий процес в абсолютній неупередженості, і ставитися з повагою до стандартів Ради Європи", - сказано в заяві.

Крім того, Комітет вражений мирними масовими протестами українських громадян, які продемонстрували свою прихильність демократичним цінностям і намірам мати кращий уряд.

У заяві підкреслюється, що в ПАРЄ привітають рішення Верховного Суду України про визнання недійсними результатів другого туру виборів і про переголосування другого туру президентських виборів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Історичне рішення Верховного Суду, що базується на українській Конституції і Європейській конвенції прав людини, очистило шлях для мирного вирішення політичної кризи й відновлення верховенства права в країні, а також поваги до судової системи", - сказано в документі.

Комітет також із задоволенням відзначає, що деякі загальнонаціональні телеканали вирішили відмовитися від практики упередженого висвітлення подій, від подальшого слідування "темникам" і заявили про своє бажання бути неупередженими під час виборчої кампанії.

Вітаючи "припинення політичного безладдя шляхом схвалення компромісного "пакету" політичної реформи" 8 грудня, Комітет, однак "розчарований тим, що конституційні зміни були включені до політичних переговорів і служили не меті зваженого вивчення системи управління, а стали інструментом досягнення угоди між політичними силами".

Комітет висловлює співчуття з приводу того, що попередньою резолюцією ПАРЄ знехтували.

Комітет стурбований тим, що схвалені зміни до Конституції включають положення, які раніше критикувалися Венеціанською Комісією і, особливо, щодо імперативного мандата народних депутатів і розширення повноважень прокуратур, відроджуючи тим самим прокуратуру "радянського зразку", що суперечить принципам демократії і верховенства права.

В заяві висловлюється стурбованість, що нові зміни до Конституції були схвалені без узгодження з Конституційним судом.

"Положення зміненої Конституції України, які не відповідають європейським стандартам, зокрема, які розширюють повноваження прокуратур і імперативні мандати депутатів, повинні бути приведені у відповідність із зобов'язаннями України перед Радою Європи", - відзначає Комітет.

Переголосування дає українській владі ще один шанс довести, що вона здатна провести демократичні вибори у відповідності із зобов'язаннями країни перед Радою Європи.

Таким чином, Комітет закликає українську владу забезпечити повну прихильність принципам вільних і чесних виборів перед і в день переголосування другого туру 26 грудня, для того, щоб встановити волю українського народу.

Комітет також висловлює стривоженість результатами дослідження австрійських лікарів, які підтверджують, що кандидат у президенти Віктор Ющенко був отруєний діоксином, "із чіткою підозрою про причетність третьої сили".

Ці заяви мають бути ретельно досліджені українськими правоохоронними органами, і винні мають бути притягнуті до відповідальності.

Комітет, схвалюючи допомогу, надану Радою Європи на даний момент у підготовці до виборів 26 грудня, закликає до більш широкої участі у майбутньому в зусиллях, спрямованих на допомогу для досягнення стандартів організації.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект