ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.09.2011 | Прем'єром Данії вперше стане жінка
За матеріалами - Korespondent

На чолі датського уряду вперше постане жінка - 44-річна Хелле Торнінг-Шміт, яка очолює опозицію, що разом з лівими партіями Данії на чолі з соціал-демократами здобула перемогу на дострокових парламентських виборах.

Як повідомляє радіо Данії DR со з посиланням на результати попереднього підрахунку голосів виборців на виборах, що пройшли у четвер, 99,6% голосів виборців, за попередніми даними отримала ліва опозиція.

У правлячої консервативної коаліції - 86 мандатів (49,7%).

Звертаючись до товаришів по партії і коментуючи результати виборів, голова уряду Данії Ларс Лекке Расмуссен визнав поразку і побажав успіхів новому уряду.

"У Данії тепер буде новий соціал-демократичний прем'єр-міністр", - сказав він.

Лідер опозиції і майбутня голова нового уряду, звертаючись до членів своєї партії і виборцям, сказала, що шлях до влади був тривалим.

"Сьогодні - перехідний день в Данії... Сьогодні ми показали, що соціал-демократи залишаються великою силою", - сказала датський політик.

Лівий опозиційний блок представлений сьогодні в Данії чотирма партіями - соціал-демократичною, соціалістичною народною партією, червоно-зеленим альянсом і ліволіберальною "Радикалі Венстре".

Хелле Торнінг-Шміт народилася 14 грудня 1966 року в околицях Копенгагена. Членом соціал-демократичної партії стала в 1993 році, очоливши її в 2005 році. Депутат Європарламенту з 1999 по 2004 роки і член парламенту Данії з 2005 року.

Свого майбутнього чоловіка - британця, дипломата Стівена Кіннока вона зустріла під час навчання в університеті в Бельгії в 1992 році. Пара одружилася в 1996 році. У Торнінг-Шміт дві доньки - 12 і 14 років.

Датські ЗМІ і самі товариші по партії нерідко називають Хелле Торнінг-Шмідт "своєрідним для Данії соціал-демократом" - через інтерес до модного та елегантного одягу її нерідко називають "Гуччі-Хелле".

Коаліційний консервативний уряд, сформований ліберально-консервативною партією "Венстре" і Консервативною народною партією, перебував при владі в Данії з 2001 року.

За результатами останніх виборів, що пройшли в 2007 році, цей уряд підтримували данська народна партія, ліберальний альянс і партія християнських демократів.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2019. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект