ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.08.2018 | BREXIT Об’єднаного Королівства
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Стратегія Європейського Союзу на знищення BREXIT зазнала краху. Та стратегія базувалася на єдиному імперативі: «Зробити наслідки виходу Британії з ЄС настільки страшними, щоб британці самі відмовилися від своєї суверенної волі, а також знищити будь- яке бажання кого-небудь в ЄС наслідувати британський приклад».

Стратегія ЄС зазнала жорстокого краху. ЄС у перемовинах із Лондоном перейшов до безвольної оборони, що призведе, по-перше, до перемоги Британії у можливих фінальних переговорах, по-друге, до переходу самого Європейського Союзу до стану «напіврозпаду».

І все ж таки, ключовим питанням залишається, чому уряд Об’єднаного Королівства на чолі із Терезою Мей тягнув довгих дев’ять місяців після перемоги на історичному референдумі для того, аби ініціювати статтю 50 Лісабонського Договору? Невже сподівалися, що у тому хаосі можна було б повернути хід історії у зворотньому напрямку? Але ж Мей голосувала за збереження Британії в ЄС. Дуже можливо.

Якщо б не ті злощасні дев’ять місяців безглуздої затримки, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії було б незалежним та вільним вже б більше місяця й історія Європи писалася б по-новому. Зараз ця історія буде писатися лише з 29 березня 2019 року.

Не могло, не може й не буде ніяких «жорстких» або «м’яких» BREXIT. BREXIT може лише бути, або ні. Все інше – це тотальний обман та потішний струс повітря. А митний союз та спільний ринок – це фундамент проекту під назвою «ЄС». Ось чому єврократи та євробожевільні, як в ЄС, так і в Британії, робили все, щоб залишити Королівство у тих форматах. Невже цього не знають на Даунінг-Стріт? Знають, чудово знають.

Переговори із «проектом ЄС», який, напевно, завершує свою історію, не треба було вести взагалі до моменту після виходу Британії із його складу. Замість того, британці отримали погрози, шантаж та залякування. Це вся сутність ЄС. На додачу ще вимагають заплатити десятки мільярдів за незалежність. А це називається викупом.

Тільки після повного виходу із того божевільного утворення, настав би природній момент розпочинати справедливі переговори. Якщо б взагалі була б тоді в них потреба, не знаючи чи вижив би сам ЄС? А так - по всій Британії ширяться чутки про те, що після BREXIT у країні зникнуть ліки, що перестануть літати літаки, що зупиняться потяги, що з полиць магазинів зникнуть продукти, що зникне пально. Це робота «Проекту Fear», який також незабаром сконає, як й ті, хто хотів би знищити волю британців.

BREXIT може бути лише BREXIT. Незалежно від того, про що домовиться, або не домовиться уряд Мей, це зараз, як виглядає не має значення. Треба готуватися жити в Європі після «29 березня 2019 року». В усякому випадку, США на чолі із Дональдом Трампом, як виглядає, це розуміють краще всіх. Тому й однозначно сказали, що США чекають на BREXIT та чекають на вільну та незалежну Велику Британію. З Мей, або без Мей, це Білий Дім особливо не хвилює.

ЄС після 29 березня 2019 року навряд чи виживить. Хто піде після Британії? Це, схоже, вже теж немає особливого значення. Що буде з Європою після Європейського Союзу?


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2123. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект