ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.07.2004 | Прес-клуб: Україна-НАТО після Стамбульського Самміту
Джерело - Євроатлантична Україна

14 липня в конференц-залі УКРІНФОРМ відбулося перше засідання прес-клубу з питань євроатлантичної інтеграції на тему "Перспективи відносин Україна-НАТО після Стамбульського Самміту".


Поза всіляких сумнівів, результати Стамбульського Самміту будуть мати вельми серйозний вплив на розвиток Північно-Атлантичного Альянсу в координатах міжнародної безпеки, враховуючи принициповий вихід Альянсу за межі зон свого традиційного впливу. В такому контексті повинні вже розглядатися євроатлантичні перспективи України.


В работі прес-клубу взяли участь помічник Президента України з питань національної безпеки, Голова Національного Центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Горбулін і перший заступник Голови Держкомтелерадіо України, керівник координаційної групи з організації виконання Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2004-2007 роки Анатолій Мураховський.


Не стало несподіванкою те, що присутність, виступ та відповіді на питання під час засіданні прес-клубу Володимира Горбуліна, який вважається одним із ідеологів стратегії безпеки та оборони України, привернули особливу увагу.


Оцінки роботи української делегації під час Самміту не стали якимось відкриттям для присутніх, як і те, що під час зустрічей в Стамбулі на найвищому рівні не були названі будь-які терміни підвищення статусу відносин України та НАТО. Демократичні, прозорі та чесні президентські вибори - як умова, це вже стає свого роду заклинанням. Але, більш важливим, видаються перспективи на майбутнє після виборів. І в цьому контексті, не погодиться з Володимиром Павловичем, що життя після виборів триватиме, не можна.


Але, як підкреслив Володимир Горбулін, в 1999 році під час  святкування 50-річчя утворення Альянсу в Вашингтоні, основні п'ять критерієв приєднання були доповнені ще декількома. Серед них, наявність необхідних фінансових ресурсів та віданність демократичним принципам. Видається, ідеологи НАТО мислять стратегічно напрочуд вдало. Україна вже тоді, а, можливо, після підписання Хартії про особливе партнерство в 1997 році потрапила в так звану зону "дуже посиленого моніторингу".


Прогнози виявилися майже безпомилковими  та коректними. Стамбульський Самміт НАТО "спроектував стабільність". В такій новій стратегії місце України стає вкрай важливим, що межує зs стратегічним. Але, за висловами Володимира Горбуліна продовжується упереджене ставлення до України з боку західних партнерів.


В цьому контексті, повністю логічним виглядає заява Горбуліна про те, що "версія Цільового Плану дій на 2005 рік складається таким чином, щоб її можна було швидко трансформувати в План Дій щодо членства". 


9 липня відбулося засідання Національного Центру, на якому було прийняте рішення про те, що проект Цільового Плану на наступний рік буде розроблений до 1 серпня. Така стратегія полягає в тому, щоб уникнути тих помилок, що трапилися під час підготовки та прийняття Цільвого плану на 2004 рік. Володимир Горбулін повідомив, що було підготовлено 8 (!) редакцій документу, що стало результатом неузгоджених дій між юридичними відділами Кабінету міністрів та Адміністрації Президента.


Можливо, враховуючи інертність структур української бюрократії, категорично В. Горбуліном був відхилений будь-який натяк на перетворення Національного Центру на міністерство.


Самміт НАТО в Стамбулі розпочав новий перспективний етап діяльності Альянсу. Альянсу розширеного, націленого на виконання завдань сучасного та майбутнього. Архитектура безпеки, в якій Північно-Атлантичний Альянс й надалі буде відігравати одну з вирішальних ролей, змінюється суттєво. Доволі символічно, що на фоні таких кардинальних зрушень в безпековій та оборонній сферах, Україна розглядається в якості однієї з суттєвих її складових. Перспективи окреслені доволі чітко. Як і умови їх досягнення.


Грудень, можливо, стане місяцем прийняття дуже серйозних рішень. Передумови таких рішень мають бути реалізовані.         


  



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект