ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.09.2019 | Джон Болтон та Дональд Трамп: стратегічна втома та величезна помилка
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Те, що Президент Трамп позбувся Джона Болтона, як свого роду покарання за свій власний провал по відношенню до Афганістану, майже не викликає сумнівів. Варто просто подивиться, чим зараз вихваляється особисто Дональд Трамп - тим, що після провалу переговорів із Талібаном, США знищили стільки бойовиків, скільки не робило цього багато-багато років. Знищувати Талібан, а не вести переговори, наполягав саме Болтон.

Але, як виглядає, важкі розходження навколо стратегії щодо Афганістану не стали вирішальними, чому Трамп ухвалив таке вкрай несподіване, але таке важке, рішення. Майже однозначно, що ключовими перепонами подальшої співпраці стали Іран та Північна Корея, а також, можливо, що й Україна. Хоча останнє, навряд чи.

Трамп ненавидить Зеленського й правильно робить. І, як видається, ця ненависть збільшується щоденно. Що також є абсолютно природнім на тлі того, про що прохалось і що не було абсолютно прийнято.

Зараз, коли дикунський режим у Тегерані завдав величезного удару по Саудівській Аравії, Болтон, можливо, буде снитися Трампу у страхітливих снах. Зараз вже ніхто не дізнається, чи атакували б іранці Саудівську Аравію, якби Трамп дослухався до порад Болтона та наказав би бомбити Іран. Але, тепер ми знаємо достоменно, що Президент Трамп відкинув рекомендації свого колишнього радника із національної безпеки й такий наказ не віддав. Результат зараз побачив цілий світ. І я побоююсь, що це тільки прелюдія. А також, майже, переконаний, що за цими страшними ударами, що, можливо, докорінно змінили хід подій, стоїть Москва та Кремль.

Майже те ж саме стосується й стратегії щодо Північної Кореї. Той самий грандіозний провал, ті ж самі ігнорування порад Болтона. Трамп ще продовжує на щось сподіватися, а монстр Ин вже, скоріш за все, сподівається на перемогу противників Трампа майже через рік. На це ж саме повністю сподіваються і Путін, і Хаменеї, і Асад, і Мадуро та далі за списком. При чому, в цьому списку – Меркель із Макроном, і цілий ЄС, і дуже багато хто у НАТО, і, майже, точно, «криворізький квартальний» Зеленський.

Та все, або майже все, для тих, кого я перерахував, станеться по-іншому та набагато гірше, аніж вони навіть можуть зараз передчувати. Окрім, можливо, кремлівського диктатора. Як виглядає, Трамп з ним домовився в Осаці. Зараз все повинно стати зрозумілим. Це я про те, якщо Нетаньяху переможе. Тоді у Трампа не залишиться вибору, як бомбити Сирію. Але, Болтона поруч вже не буде.

Звичайно, що Дональд Трамп зрозумів, що візит Джона Болтона до України два тижні тому виявився провальним. Він отримав повне підтвердження, що зараз у київських урядових кабінетах – вороги США та Дональда Трампа особисто. Навіщо Болтон змінював маршрут та їхав до Києва, до тих ворогів, включаючи Зеленського, абсолютно незрозуміло?
Як виглядає, Зеленський із своїми криворізькими клоунами та блазнями – це реальна та небезпечна отрута для Дональда Трампа й далеко не тільки для нього. Схоже, що Джон Болтон не зрозумів до кінця цього. Але, таке нерозуміння, якщо воно дійсно було, виявилося критичним для самого Болтона.

Список на його заміну – довгий. Фактично переконаний, що Трамп вибере кандидатуру, яка мало чим буде відрізнятися від Болтона. Ще тиждень тому я б не наважився про таке написати. Та історію не проведеш, особливо в часи її повернення. Краще, щоб міг зробити Дональд Трамп, так це звернутися до Джона Болтона повернутися. Якщо ні, тоді призначати Річарда Грінелла.

Джерело: https://blog.liga.net/user/akolomiyets/article/34529



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект