ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

12.06.2022 | «Рамштайн - 3». Це вже не про Україну. Це вже про новий Союз, або Альянс та виживання «Заходу»
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Вся логіка геополітичного розвитку веде лише до того, що «Рамштайн - 3» повинен почати трансформуватися у військово-політичний союз, або альянс. До сих пір невідомі імена архітекторів «Рамштайну». Але, майже точно, що ці архітектори із США і що вони, точно, не військові.

Спочатку «Рамштайн» дуже нагадував «Коаліцію бажання», яку утворили колишні президент Буш та секретар оборони Рамсфельд у 2003 році, для повалення іракського диктатора Саддама Хусейна. Та таке нагадування минуло надзвичайно швидко. Путін не Хусейн, а війна в Україні – це не повалення іноземного диктатора. Вже точно, що архітектори, натхненники та реалізатори «Рамштайну» збагнули, що захищати треба вже не тільки, та не стільки, Україну, як, передусім, самих себе.

І тепер трапиться те, що й повинно трапитися. Президент Трамп, виступаючи із грандіозною промовою у Варшаві, у червні 2017 року, задав вирішальне питання: «А чи є у Заходу воля вижити?». У «Рамштайна -3» не залишилося вибору, як відповісти на це вирішальне питання. І відповідь неодмінно буде, навіть якщо «Рамштайн» припинить своє існування після зустрічі «Рамштайн - 3» 15 червня 2022 року. Та, якщо нинішній «Рамштайн» помре, миттєво народиться новий «Рамштайн». І у тому справжньому «Рамштайні» залишаться лише ті, хто дійсно хоче вижити. Це вже точно не про Україну.

Можливо, символічно, що «Рамштайн -3» відбудеться у штаб-квартирі НАТО. Не треба проливати сльози та сипати прокльони щодо відверто жалюгідного стану НАТО. Це доля НАТО, як і доля всіх минулих альянсів, коаліцій або союзів. НАТО «прикриється» новою Стратегічної концепцією, а його «смерть мозку» просто констатує неминуче. «Рамштайн», як інструмент, просто зафіксує це.

Після 15 червня, майже точно, відбудеться природня та така, що не уникнути, селекція «Рамштайну». Із самого початку у ньому були ті, хто не повинен там бути. Немає сенсу зараз вести про істинні наміри тих, хто не повинен був бути на «Рамштайні -1». Можливо, ними керували заздрість, або страх, або нещирість, або щось інше? Мова про Францію, ФРН, Угорщину, Швейцарію, Австрію, можливо, Ірландію, можливо, Йорданію, можливо, про інших. Тепер ігрища завершилися.

Невблаганна логіка силової політики повинна змусити «Рамштайн» до утворення своїх політичних підвалин, які б слугували заради досягнення геостратегічних цілей. Часу для роздумів, фактично, не залишилося.

Те, що війна в Україні, найближчим часом, прорве українські кордони, сумнівів, майже, немає. Скандинавія вже заклякала, відверто передчуваючи недобре. Румунія також у великому сум’ятті. Балкани та, особливо, Західні Балкани, неухильно рушають до чергового зіткнення. Що може статися найближчим часом у Азійсько-Тихоокеанському регіоні не залишає нічого іншого для учасників «Рамштайну» звідти, як згуртуватися та чекати на допомогу. Україна була лише першою. Це вже зрозуміло всім. Незрозуміло, хто буде наступним?

15 червня не треба нікого вмовляти. Все гранично зрозуміло. Не треба впадати в бюрократичний маразм вищого політичного гатунку. «Рамштайн» - це «коаліція вибору», в не «необхідності». Ця коаліція буде змітати та вбивати все на своєму шляху, що заважатиме діяти. Ніяких консенсусів та одноголосних голосувань. «Рамштайн» утворювався не для цього. І це також кристально чітко зрозуміло.

На «Рамштайн -4» прибудуть вже не всі. Це очевидно та зрозуміло. Питання в абсолютно іншому: «Чи почне «Рамштайн -4» діяти так, щоб «Захід» вижив?».



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект