ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

21.11.2022 | Польша. Україна. Зрада та злочин Джозефв Байдена
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Окупант Білого дому Джозеф Байден нічого не забув. У Польщі, сподіваємося, також нічого не забули. В першу чергу, про «перезавантаження», коли на початку 2009-го, владу у США захопила ліворадикальна кліка Обами – Байдена – Клінтон.

Тоді, навесні 2009-го, Польщі та Чехії було відмовлено у розміщенні на їх територіях елементів систем ПРО. У Польщі це прямо та відкрито назвали зрадою. Абсолютно правильно назвали, але стратегічних висновків не зробили. Не зробили, навіть, після Смоленської катастрофи квітня 2010-го, коли загинула тодішня польська консервативна еліта на чолі із президентом.

У Польщі був величезний шанс за часів Трампа. Вони всі не встигли. Ані уряд та президент Дуда, ані Трамп. Майже ніхто,особливо у Польщі, не могли навіть припустити, що у США, у 2020-ому, відбудеться державний переворот із брутальним захопленням влади, фактично, тими, хто зрадив Польщу одинадцять років тому.

Окупант Білого дому не забув, як Анджей Дуда пропонував назвати американську військову базу на території Польщі «Фортом Трампа». Страшний та злопам’ятний тип – Сплячий Джо, таке не забував у своєму житті ніколи. А тоді, лише два роки тому, мова йшла не більше, не менше, а про новий стратегічний баланс в Європі та нові зобов’язання США для тієї самої Європи. Та Байдена інсталювали до Овального кабінету зовсім для іншого, абсолютно для іншого. Інсталювали Москва, Пекін та Тегеран, Путін, Сі та Хаменеї.

Байден нічого не забув та наказав припинити передислокацію американського контингенту до Польщі. Більше того, він наказав залишити ті війська у ФРН, які там вже нікому зараз не потрібні. Але, то був подарунок спільній подрузі, його та Путіна – Меркель. Чергової зради та геостратегічного злочину проти Польщі, а в принципі, проти цілої Центрально-Східної Європи, треба було просто чекати й вони відбулися. У листопаді 2022-го.

Для України падіння ракет на забуте Богом польське село, нічого не змінювало. Україна захищалася та буде захищатися. Зрозуміло, що питання буде саме для Польщі та її уряду: «Чи вийдуть вони нарешті із свого летаргічного сну, аби захистити себе?» Трамп, під час своєї знаменитої промови у центрі Варшави, на початку серпня 2017-року, задав вирішальне питання: «А чи є у Заходу воля себе захищати?». Ніякої волі у того «Заходу» не було. І абсолютно незрозуміло, а що таке зараз той «Захід»? Точно, що без Австралії, Японії, Нової Зеландії, назвати «Захід» «Заходом» просто неправильно та несправедливо. І все ж таки у Польщі зберіглися інстинкти самозбереження. Дуже хочеться вірити.

Коли уламки російської ракети, або ракет, впали на Польщу 15 листопада 2022 року, Сплячий Джо спав на забутому та далекому острові в Індійському океані. За інформацією, він навіть не хотів підійматися, коли йому доповіли про обстріл. Потім окупант Білого дому, за різноманітними джерелами, відмовлявся проводити безпекову нараду із своїми підлеглими. А потім друг Брежнєва – Байден, зателефонував Дуді. Після того злощасного дзвінка змінилося все.

Ми не знаємо, чи погрожував, чи шантажував Сплячий Джо польського президента? Скоріш за все, що так. Ми не знаємо, чи пропонував Сплячий Джо якусь військову допомогу Польщі у нинішніх умовах війни? Скоріш за все, що ні. Що ми знаємо точно, що після того мерзотного дзвінка, уряд та президент Польщі різко змінили свою позицію щодо правди того, що сталося. Значить, Сплячий Джо, скоріш за все, прямо погрожував офіційній Варшаві. І одночасно, у Вашингтоні також кардинально змінили свою позицію, хоча з самого початку високе джерело з американської розвідки повідомило, що на Польщу впали саме російські ракети.

Головне було та залишається, як відомим так і незмінним: Байден та НАТО не будуть воювати проти Росії та Путіна. Це перше. Друге, Байден та НАТО, після 15 листопада 2022 року, віддали на поталу не тільки Польшу, але й всю Східну Європу. Думаю, що у Варшаві це вже зрозуміли. І зрозуміли, що удар був дійсно проти Польщі. А тепер повинні збагнути, що шантаж Байдена, якщо він дійсно був, відкрив дорогу для нових та набагато потужніших ударів по Польщі.

Дуже багато свідчень, що ракета була запушена саме з Білорусі. І не одна ракета, а дві. Так що уряд Польщі хотів приховати від України? Свою змову із бандою, яка зараз у Білому домі? Так ця змова проти самої Польщі, передусім, а не проти України. Уряд Польщі вже прогнувся перед бандою Байдена-Обами, коли у квітні відмовився надати літаки Україні. Зараз наступає розплата.

І нехай Анджей Дуда та польський уряд здригнуться, читаючи про те, що наговорили керівник Військового комітету НАТО і Ллойд Остін на тупому та примітивному зібранні у Галіфаксі. Це відверта та пряма індульгенція для Путіна та Кремля. І це, напевно, завершальний удар по НАТО. Хоч це у Варшаві, Празі, Братиславі, Таллінні і Ризі й далі збагнули?

Часу у банди Сплячого Джо вкрай мало. Після 15 листопада 2022 року до початку січня 2023-го, коли збереться новий Конгрес. Спільного часу у союзу Байдена – Путіна – Сі. Й майте на увазі, окупант Білого дому Джозеф Байден не хотів нічого робити вночі на Балі тому, що він про все домовився із своїм китайським товаришем – диктаторм Сі.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект