ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

30.11.2022 | Пентагон вважає, що Китай до 2035 року може мати 1500 ядерних боєголовок
Джерело - Reuters

Про це йдеться у доповіді Пентагону, опублікованій у вівторок.

Ця цифра підкреслює зростаючу стурбованість США намірами Китаю щодо розширення його ядерного арсеналу, хоча прогнози не свідчать про те, що Китай прискорює темпи розробки своїх боєголовок.

"У них відбувається швидке нарощування, яке є занадто значним, щоб тримати його в таємниці", - заявив високопоставлений представник американського оборонного відомства під час брифінгу, присвяченого щорічній доповіді Пентагону про військові сили Китаю.

"Це викликає питання про те, чи не відходять вони від стратегії, яка була заснована на тому, що вони називали ефективним стримуванням" – сказав він.

У доповіді, яка в основному охоплює діяльність в 2021 році, говориться, що Китай в даний час має ядерний арсенал з більш ніж 400 боєголовок.

Прогноз Пентагону щодо ядерного арсеналу Китаю в 1000 боєголовок до 2030 року залишився незмінним, сказав чиновник, додавши, що прогноз на 2035 рік заснований на незмінних темпах розширення.

Китай заявляє, що його арсенал є карликовим у порівнянні з арсеналами США і Росії, і що він готовий до діалогу, але тільки якщо Вашингтон скоротить свій ядерний запас до рівня Китаю.

За даними аналітичного центру Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), Сполучені Штати мають запас близько 3700 ядерних боєголовок, з яких приблизно 1740 розгорнуті.

Китайський лідер Сі Цзіньпін під час з'їзду Комуністичної партії в жовтні дав зрозуміти, що Китай посилить свої стратегічні сили стримування, термін, який часто використовується для опису ядерної зброї.

У доповіді підтверджується занепокоєння з приводу посилення тиску Пекіна на Тайвань, острів, який Китай розглядає як провінцію, що відкололася.

Американський чиновник заявив, що Вашингтон не вважає вторгнення на Тайвань неминучим.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3549. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект