ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

17.01.2023 | Союз Кремля і Пекіну: зміцнення, як необхідність, та угодовство і безвихідь Байдена
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Спільний порядок двох диктаторів на 2022 рік, узгоджений, приблизно рік тому, на шабашу під назвою «Пекінська зимова олімпіада», в цілому виконаний. Сі та Путін тоді обумовили своє партнерство, як «безмежне». Тому сумнівів, що китайська зброя діє у війні проти України, майже жодних. Але, ситуація ще драматичніша, тому що в Росію, окрім китайської зброї різного гатунку та призначення, хлинули сотні мільярдів доларів від китайських комуністів.

Те, що трапилося на протязі минулого 2022 року, мало хто міг передбачити. Дисбаланс у торгівлі між двома диктаторськими країнами просто рухнув та потужно змістився у бік Кремля. Це просто парадоксально змінило цілу сталу парадигму, що саме пекінські комуністи, на чолі із диктатором Сі, диктують, фактично, все, що їм заманеться режиму Путіна у Москві. Дійсно, так було. Й без дозволу Сі кремлівський диктатор, можливо, не наважився б на відкриту агресію проти України. Але, вкрай похмура економічна реальність змусила Пекін відмовитися від відкрито менторської ролі у страшному союзі КНР та Росії.

На протязі 2022 року, китайський експорт до Росії склав приблизно 76 млрд. доларів, вирісши на 13 %. А ось російський експорт до Китаю карколомно зріс до 114 млрд. на 44 %. Дисбаланс змінився майже в три рази й на користь режиму в Москві. Навіть величезна знижка, приблизно у 41 %, на енергоносії, які Кремль був вимушений запровадити, аби врятувати себе, не врятувала Китай від такого величезного та вкрай дестабілізуючого дисбалансу. А за прогнозами, КНР буде економічно оговтатися у 2023 році, що потягне ще більшої необхідності у нафті та газі від Кремля. І саме це, дуже багато в чому, потягнуло за собою подальше гарантування з боку Сі та ЦК КПК «безмежного» стратегічного партнерства із Путіним та Кремлем. Їх переговори, у листопаді в Самарканд, й стали моментом ще міцнішого цементування їх союзництва, яке буде лише підсилюватися. Це - неухильна і наджорстка логіка та правила силової конкуренції.

Можливо, що геополітична ситуація була б трохи кращою, якщо у Білому домі був би Президент США, а не «президент - крадій» США. Можливо, ми не знаємо та ніколи вже не дізнаємося., як повів би себе зараз Дональд Трамп? За два роки у геополітиці змінилося вкрай багато та вельми кардинально. Трамп та його люди, маючи дику інтуїцію та глибоке і вірне стратегічне сприйняття, змогли якось стримати ситуацію. Лівий маразматик Байден та його ліворадикальне угруповання зробити нічого не змогли. Вони не вміли, вони не хотіли, вони відкрито боялися. Та головна причина того страху походила, в тому числі, від того, що Сі та його люди почали б говорити правду про дуже багато що. Й про Хантера, й про китайські гроші, в тому числі, для Байден Пенн Центру, та головне, про вибори у 2020-ому. Якщо б китайські комуністи почали розповідати про справжні причини походження та розповсюдження «китайського комуністичного вірусу», тоді Байдену стало б дуже зле. Але, китайці поки що не будуть цього робити.

Після «Балі» Сі, який став, фактично, затвердженим ЦК КПК тираном, зрозумів, що перешкод на його шляху, напевно, вже не залишилося. Саме тому, перед самим Новим роком, він почував так себе впевнено у довгій розмові із своїм кремлівським соратником. І вони про все домовилися. Так, звичайно, вторгаються різні, непередбачені обставини. Але, поки шо такі обставини не мають, фактично, жодного впливу на кардинальний та вирішальний розвиток. Ключове: Сі домовився із Путіним про взаємну підтримку щодо воєн в Україні та Тайвані, яка неухильно та стрімко наближається. І повірте, що навіть встановлення контролю республіканцями над Палатою представників та утворення спеціального комітету у цій Палаті щодо комуністичного Китаю, фактично, нічого не змінить. Головне, що у Білому домі – ставленик саме тих, проти кого, в тому числі, той комітет й утворений.

А Блінкен їде до Пекіну, на початку лютого. Як й було передбачено, їх, тобто цю зграю Байдена, нічого не зупинить. Їх гонить лише тваринний страх, який вони приховують під маскою «лібералізму». Блінкен – це саме такий, один із наймерзотніших елементів цієї зграї. І в Пекіні він здасть все, тобто його й питати не будуть ні про що.

Все було здане ще на Балі. А самому Блінкену ЦК КПК та новоявлений міністр закордонних справ Китаю нагадають все, в тому числі, про дуже стійкі чутки про заробляння фондом самого Блінкена немалих грошей у Китаї, немовби, відправляючи американців на стажування до Піднебесної та навпаки щодо китайських студентів. А знайдені папери із грифом «таємно» в будинках та Центрі Байдена, де також працював Блінкен, просто зроблять завдання для китайських комуністів набагато простішим. Трамп недарма сказав, що ті, знайдені таємні документи, стосувалися також і Китаю та могли бути передані Китаю. Десятки мільйонів доларів були спрямовані Байден Пенн Центру від китайських комуністів. Тепер ті «червоні» кошти почнуть працювати по-справжньому.

Напад на Тайвань, майже точно, планувався на початок року. Питання коли? Після приїзду одного із найбільш одіозних, примітивних та вкрай небезпечних для самих США державних секретарів – Ентоні Блінкена до Пекіну, шлях до агресії Сі та ЦК КПК проти Тайваню, фактично, стане абсолютно відкритим. ЦК КПК та Кремлю, як виглядає, залишиться лише синхронізувати дати. Зеленський навряд чи щось зрозуміє. Та воно йому й не потрібне вже.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект