ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

22.01.2023 | Моравецький: Україна і Європа переможуть у війні навіть без Німеччини
За матеріалами - PAP

На цьому в інтерв’ю PAP наголосив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Як зазначив глава польського уряду, позиція Німеччини за результатом Рамштайну-8 є “неприйнятною”. Він зазначив, що минув майже рік від початку війни, в результаті якої щодня гинуть мирні люди, знищуються українські міста, є численні свідчення воєнних злочинів росії в Україні.

“Що ще потрібно Німеччині, щоб відкрити очі і почати діяти відповідно до потенціалу німецької держави? Зрештою, вони не мусять активувати 100% своїх ресурсів, 30% було б достатньо, навіть 10% вже було б прогресом. Але перш за все Берлін не повинен послаблювати чи саботувати дії інших країн”,- підкреслив Моравецький.

Як наголосив глава польського уряду, Польща і прості поляки зробили для України дуже багато, польський уряд і президент Польщі Анджей Дуда переконують на міжнародній арені партнерів про необхідність створення коаліції європейських країн, які включатимуться в допомогу Україні.

“Я сам провів незліченну кількість розмов про санкції. І якраз тоді, коли здається, що справи щодо важкого озброєння для України рухаються у кращому напрямку, втручається Німеччина зі своїм занепокоєнням. Ворог на Сході, а ми витрачаємо час на дискусії, які ні до чого доброго не приводять”,- наголосив Моравецький.

Польський прем’єр висловив думку, що Німеччина потрапила у свою ж пастку, оскільки багато років здійснювала політику зближення з росією, сподіваючись “задобрити російського ведмедя щедрими контрактами”.

“Ця політика збанкрутувала, і німцям досі важко визнати свою помилку. Гасло Wandel durch Handel (зміна через торгівлю) стало синонімом епохальної помилки”,- констатував глава польського уряду.

Він додав, що постійно звертається до німецького канцлера Олафа Шольца з проханням вжити рішучих дій, оскільки Німеччина є потужною державою з точки зору своєї економіки та військової сили.

“Я намагаюся зважувати свої слова, але скажу прямо: Україна та Європа виграють цю війну з Німеччиною чи без неї. Однак від Німеччини залежить: захочуть вони приєднатися до місії зупинення російського варварства, чи будуть пасивно спостерігати за цим, прирікаючи себе бути записаними не на тому боці історії”,- підкреслив глава польського уряду.

За його словами, якщо міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заперечує, що Німеччина блокує постачання танків в Україну, то він хоче почути чітку декларацію, що Берлін підтримує їх направлення, а також сам долучиться до коаліції країн, які направляють танки Leopard 2 в Україну.

“Війна відбувається тут і зараз. Українським захисникам Європи танки потрібні негайно. Німці хочуть тримати їх на складах, поки росія не захопить Україну і не постукає у двері Берліна?”,- наголосив польський прем’єр.

Він зазначив: якщо Німеччина не погодиться або затягуватиме своє рішення у справі передачі танків, то формуватиметься “менша коаліція” країн, які готові передавати частину свого сучасної техніки Україні.

“Ми не спостерігатимемо пасивно, як Україна стікає кров'ю. Український народ бореться за нашу свободу. Відправлення Україні танків Leopard є в інтересах Польщі та Європи. Ми не дамо росії захопити Київ, а потім підпалити цілу Європу. Рішення підтримати українську армію виправдане як політично, так і морально”,- наголосив Моравецький.

Він висловив сподівання, що німці рано чи пізно це зрозуміють. Натомість кожна країна, яка вже це розуміє, обов’язково піде по стопах Польщі. Він подякував усім країнам за підтримку України, підкресливши, що “разом усі будуть сильнішими”.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект