ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

05.03.2023 | РФ навчилася оминати санкції - Bloomberg
За матеріалами - Bloomberg

Влада Росії виробила схему обходу санкцій Євросоюзу та G7, щоб забезпечити поставки напівпровідників та інших технологій, важливих для війни проти України. Про це у суботу, 4 березня, повідомляє Bloomberg із посиланням на неназваного високопоставленого європейського дипломата.

Співрозмовник видання зазначив, що російський імпорт здебільшого повернувся до рівня 2020 року.

Згідно з аналізом даних про торгівлю, сучасні чіпи та мікросхеми, виготовлені в ЄС та інших державах, доставляються до Росії через треті країни, такі як Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати та Казахстан, вважає дипломат.

Постачання з Китаю до Росії також зросли, оскільки Пекін відіграє дедалі важливішу роль у забезпеченні Москви, додав європейський дипломат. Ці країни за межами ЄС не вводили санкцій проти Росії, але більшість із них неодноразово заперечували, що допомагають Кремлю.

ЗА ТЕМОЮ
Громадянина Болгарії звинувачують у продажу Росії мікрочіпів для ракет
Громадянина Болгарії звинувачують у продажу Росії мікрочіпів для ракет
15 лютого 2023, 20:55
Інформація, зібрана організацією Trade Data Monitor із Женеви, вказує на те, що деякі товари під санкціями – зокрема сучасні напівпровідники – перенаправляються до Росії через треті країни, багато з яких різко змінили свої торгові звички після вторгнення Росії.

У деяких країнах експорт до Росії технологій, які можуть бути використані у військових цілях в Україні, фактично зріс від нуля до мільйонів доларів.

Ключовим прикладом є Казахстан. 2022 року ця країна експортувала до Росії сучасних напівпровідників на 3,7 мільйона доларів порівняно з 12 тисячами доларів за рік до початку війни.

З 2017 по 2021 рік Росія щорічно закуповувала в ЄС, США, Японії та Великій Британії сучасні чіпи та мікросхеми на суму в середньому 163 мільйони доларів. 2022 року ця сума впала приблизно до $60 мільйонів.

Дані показують, що Туреччина, Сербія, ОАЕ та 12 інших економік у Східній Європі та Центральній Азії допомогли компенсувати дефіцит. Водночас, поставки високотехнологічних компонентів у ці країни з країн-союзників зросли на аналогічний обсяг.

Зазначається, що подібні закономірності простежуються у сотнях категорій товарів, але це особливо гостро, коли йдеться про сучасні чіпи та мікросхеми, які можна використовувати у військових цілях, сказав європейський дипломат.

Оскільки повномасштабна війна Росії в Україні триває вже другий рік, ЄС та його союзники все більше зосереджуються на згортанні будь-яких лазівок та запобіганні обходу санкцій, які вони запровадили.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2243. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект