ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.03.2023 | Сенатори США від обох партій тиснуть на Пентагон щодо відправки F-16 в Україну
За матеріалами - Politico

14 березня глава міноборони США Ллойд Остін отримав листа від 8 сенаторів, у якому вони зазначили, що російсько-українська війна перебуває на “критичному етапі” і винищувачі F-16 можуть надати перевагу Україні.

“Після розмови з американськими, українськими та іноземними лідерами, які працюють на підтримку України на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, ми вважаємо, що США повинні ретельно розглянути надання Україні літаків F-16. Це була б значна здатність, яка могла б змінити правила гри на полі бою”, — написали сенатори.

Ініціатором листа став сенатор Марк Келлі (штат Аризона).

Сенатори попросили Остіна надати їм до кінця тижня оцінки низки факторів, необхідних для успішної передачі F-16 Україні.

Зокрема сенатори США поцікавились, наскільки сильно українська влада просить про винищувачі, коли подає запит на озброєння і які F-16 – у разі схвалення – будуть передавати: щойно вироблені чи ті, що з наявних запасів.

Вони також запитали оцінку військових щодо впливу F-16 на конфлікт і як швидко українських пілотів можна буде керувати цими винищувачами.

У листі сенатори привітали повідомлення про те, що двоє українських пілотів прибули до США для оцінки навичок винищувачів на базі національної гвардії Морріс у Тусоні, у рідному штаті Келлі, що вони назвали “критично важливим кроком у оцінці” їхньої готовності літати на F-16.

Лист також підписали демократи Теммі Дакворт з Іллінойсу, Тім Кейн з Вірджинії, Мартін Генріх з Нью-Мексико та Джекі Розен з Невади, а також республіканці Ліза Мурковскі з Аляски, Томмі Тубервіль з Алабами та Тед Бадд з Північної Кароліни.

Двопартійні зусилля переконати адміністрацію Байдена відправити F-16 або сприяти відправці їх в Україну іншим країнам підкріплюються такими оцінками, як оцінки генерала Крістофера Каволі, головного командувача США та НАТО в Європі. Каволі сказав законодавцям за закритими дверима на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, що відправка передової зброї, включаючи F-16 і ракети великої дальності, може допомогти зміцнити оборону України.

Однак цивільні високопосадовці, зокрема президент США Джо Байдена та радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван, кажуть, що винищувачі не є негайною потребою на полі бою порівняно з іншими засобами.

Керівник Пентагону з питань політики Колін Кал також захистив позицію адміністрації Байдена, заявивши минулого місяця Комітету Палати представників у справах збройних сил, що найоптимістичніший термін поставки старих F-16 становитиме приблизно 18 місяців, тоді як виробництво нових реактивних літаків може тривати від трьох до шести років.

“Це є пріоритетом для українців, але це не один із трьох їхніх пріоритетів. Їхні пріоритети — це системи протиповітряної оборони… артилерія та вогонь, про які ми говорили, а також бронетехніка та механізовані системи”, — свідчив він.

Лист Сенату став результатом обох партійних зусиль у Палаті представників , очолюваних демократом від штату Мен Джаредом Голденом , щоб переконати Байдена відправити до Києва F-16 або подібні літаки.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект