ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

10.06.2024 | Ізраїль – крок до капітуляції. План примусу в дії
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

21 червня Нетаньяху запрошений виступити у Конгресі Сполучених Штатів. Але, чи залишиться Бібі до того дня прем’єром Ізраїлю? Невідомо, чи ця дата запрошення зіграла роль прискорювача у стратегії зміни ізраїльського уряду, або ні? Та абсолютно очевидно, що цей процес наближається до свого апогею.

Байден декілька днів тому оголосив план, який приписав Ізраїлю. Нетаньяху відповів, що його уряд цей план виконувати не буде. Але, Білий дім вже ніякої уваги на позицію законно обраного уряду Ізраїлю, як видається, вже не звертає. Хоча, як виглядає, Байден із своєю командою вже нічого не встигають. Примус Ізраїлю до «миру», а точніше – до капітуляції, треба було «продавати» виборцям нинішнього хазяїна Овального кабінету, як мінімум, два місяці тому. Та пекельний маховик запущений, а сили, задіяні в його реалізації, занадто могутні й ставки занадто високі.

Бенні Ганц, член військового кабінету Ізраїлю, виконав прямі вказівки Білого дому та залишив цей кабінет, підло звинувативши Нетаньяху в усіх невдачах. Хоча Бібі та його найближчі міністри й наполягають, що вихід двох міністрів з його уряду не призведе до падіння кабінету, ситуація вкрай загрозлива.

І саме в цей момент до Ізраїлю знову спрямований Блінкен. Скільки він вже привозив до Єрусалиму погроз та ультиматумів - важко порахувати. Зараз він вже везе прямі накази від Байдена. Якщо Нетаньяху виконає ті безумні накази, до Конгресу він вже може не їхати. Якщо він відкине їх, тоді в Ізраїлю є ще шанс. Можливо, що вирішальною буде зустріч Блінкена не з Бібі, а з міністром оборони Галланом. Якщо ЦАХАЛ не витримає цього божевільного тиску, тоді для нинішнього уряду все закінчиться. Що станеться із самим Ізраїлем передбачити вкрай важко. Та Білий дім Сплячого Джо це абсолютно не хвилює.

ХАМАС та його справжні натхненники на все це політичне безумство спостерігають із холодним спокоєм й тільки посилюють напади на Ізраїль. Хезболла вчиняє так само. Єменські змусити діють в унісон. Вони й не планують зупинятися, тому що із Тегерану та Москви є наказ – не припиняти бойових дій. Здатися повинен тільки Ізраїль під тиском Вашингтону.

Як виглядає, до початку роботи Конвенту демократів із Ізраїлем все повинно бути завершено. Байден повинен увійти у вирішальну стадію виборчої кампанії, як «президент – миротворець.». Правда ціною капітуляції Ізраїлю. Але, це в рахунок у Білому домі абсолютно не сприймається. Можливо, що про Ізраїль подумають вже після запланованої перемоги Байдена. Інших сценаріїв в угруповання нинішнього окупанта Овального кабінету просто не існує.

А звернутися Нетаньяху, фактично, немає до кого. Ось що значить зрада Трампа, яку зробив Бібі чотири року тому. До 21 червня, коли Бібі, можливо, зайде до Конгресу, залишилося десять днів. Чи захоче Трамп зустрітися із Нетаньяху в США – це питання геостратегічної ваги. Можливо, така зустріч змінить цілий геостратегічний ландшафт, як на Близькому Сході, так й у самих США. Бібі втрачати нічого. Трампу, як виглядає, також.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3896. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект