ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

17.08.2004 | Євросоюз будуватиме стіну з Україною за типом ізраїльської?
Олександр Сушко - Євроатлантична Україна

Схоже на те, що запевнення чиновників Європейської Комісії щодо "дружньої політики кордонів" та неприйнятності нових розподільчих ліній у Європі виявилися міфом.


Принаймні це безпосередньо випливає з повідомлення "Німецької хвилі" про те, що ізраїльські компанії, що займаються технологічним аспектом будівництва ізраїльської захисної стіни, відповіли згодою на запрошення ЄС взяти участь у проекті побудови загородження, яке, за планами Євросоюзу, має запобігти нелегальній міграції з країн Азії через кордони ЄС з Україною, Білорусією та Росією. Про це повідомляє впливове ізраїльське видання ”Globes”.

За даними ”Globes”, ізраїльська компанія "Магаль" забезпечуватиме проект системами відеоспостереження, які будуть встановлені уздовж конструкції. Основне будівництво зосередиться на ділянці угорсько-українського та польсько-українського кордону. Очікується, що керуватиме проектом німецький офіс ізраїльської компанії у місті Маркдорф. Згодом, до проекту долучиться інша ізраїльська фірма "Ель фар", яка безпосередньо будуватиме загородження, використовуючи досвід, здобутий під час будівництва ізраїльського захисного муру.

За попередніми оцінками експертів, проект обійдеться недешево, адже враховуючи витрати на електронні засоби спостереження, встановлення прикордонних веж та контрольних систем, вартість прокладання кілометру захисної конструкції становитиме 2 мільйони доларів. 


Нам дуже шкода, що компанії, які збудували кілька тисяч років тому Велику китайську стіну, нічим не можуть допомогти деяким європейським політикам у їх намаганні здобути прихильність виборців через експлуатацію міфів про загрозу масової міграції з країн Східної Європи.


Сподіваємось, що офіційні структури ЄС найближчим часом виступлять з офіційними коментарями з приводу даного факту і розяснять, як подібна політика кордонів узгоджується із риторикою "дружнього кола сусідів", яку полюбляє використовувати нинішнє керівництво Єврокомісії, що йде у відставку восени цього року.


Нас також вельми цікавить позиція європейської громадськості, численні представники якої доволі активно критикували політику Ізраїля щодо побудови стіни. Це питання навіть слухалось у лютому 2004 року в Гаагському суді.


Але якщо політику Ізраїля якимось чином можна було виправдати реальною загрозою терористичних актів, які постійно трапляються в цій країні, то рішення європейських чиновників, якщо воно відповідає дійсності, важко навіть підвести під формулу "у страху очі великі".






USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект