ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.08.2004 | Зафрахтований НАТО український літак заарештовано в Бельгії (додано коментарі)
Джерело - Українські новини, РІА Новости, Deutsche Welle, УНІАН

Дивна й суперечлива історія з позовом кіпрської компанії TMR Energy Limited до України має своє продовження. Тепер кіпріоти через судові органи Бельгії фактично намагаються зірвати співпрацю України з НАТО в галузі військово-транспортних перевезень.

 

Постачання амуніції солдатам НАТО в Афганістан вимушено припинене в четвер. Судовий виконавець заарештував у брюссельському аеропорту "Мельсброек" український транспортний літак Ан-124-100, що повинен був доставити в Кабул транспортні засоби, запчастини, контейнери, а також намети для бельгійських солдатів зі складу міжнародних військ ISAF.

Як передає "Deutsche Welle", цю інформацію підтвердило Міністерство оборони Бельгії. "Йдеться про міжнародну судову суперечку", - пояснив прес-секретар бельгійського військового відомства. 

Рішення про арешт прийнято на основі постанови Арбітражного суду Стокгольма у 2002 році, який задовольнив позов  кіпрської фірми до держави Україна на $40 млн.

Оскільки власник літака - державне підприємство (хоча екіпаж заперечує це), поліція Бельгії прийняла рішення про арешт.



У липні 2003 року за схожих обставин один з літаків Ан-124 заарештували в канадській провінції Ньюфаундленд. Пізніше, у грудні 2003 року канадський суд прийняв рішення про його продаж.
 

 

Коментує старший партнер юридичної фірми "Ільяшов і партнери" Роман Марченко, що захищає інтереси АНТК ім. Антонова:

 

Український літак Ан-124-100 "Руслан" Авіаційного науково-технічного комплексу ім. Антонова затриманий в аеропорту Брюсселя (Бельгія) за борги Фонду державного майна України перед кіпрською компанією TMR Energy.


За його словами, літак був затриманий 18 серпня ввечері, зараз він заблокований в аеропорту, і екіпаж знаходиться в літаку. Марченко сказав, що вживаються заходи для звільнення літака, але якщо протягом декількох днів "Руслан" не буде звільнений, то екіпаж, що очікує зараз розблокування літака, буде змушений повернутися в Україну. Він також уточнив, що літак виконував перевезення для НАТО.

За словами Марченка, підставою для арешту літака стало визнання в Бельгії рішення Стокгольмського арбітражу за 2002 рік за позовом TMR Energy до ФДМ. Він нагадав, що в АНТК ім. Антонова 7 літаків "Руслан", при цьому один з них знаходиться під арештом у Канаді, ще один - у Бельгії.

Наприкінці червня 2003 року за борги ФДМ перед компанією TMR Energy ltd (Кіпр) Канада на військово-повітряній базі в Лабрадорі затримала український літак Ан-124 "Руслан" і вирішила продати його. Планується, що восени Федеральний суд Канади розгляне апеляцію на це рішення. ФДМ заявив, що не визнає за собою борг перед TMR Energy ltd. і наполягає на незаконності арешту Канадою нашого літака.

 

Коментар МЗС України:

 

Міністерство закордонних справ України підтверджує факт арешту в аеропорту Брюсселя (Королівство Бельгія) українського вантажного літака Ан-124 “Руслан”.

Як повідомив УНІАН керівник прес-служби МЗС України Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ, зараз триває процес узгодження з авіаційними владами Бельгії та АНТК ім.Антонова разом із стороною замовником, що фрахтує літак, авіаційних процедур та документів, необхідних для подальшого виконання контракту.

На даний час активно працюють авіаційні влади сторін МЗС України та Бельгії, встановлені також прямі контакти між центральними органами юстиції сторін.

Для якнайшвидшого розв'язання питання МЗС використовує всі наявні дипломатичні та юридичні важелі і можливості. Саме тому українська компанія-перевізник перебуває в стадії очікування завершення згаданих процедур та одержання дозволу на виліт.





USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект