ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

30.09.2004 | Ізоляціонізм. Українська версія
Олег Романюк - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Мабуть не даремно, що вибори в США та на Україні співпадають у часовому вимірі. І не тільки.


 Ця фраза „The wrong man with the wrong ideas at the wrong time” належить Х’юджу Х’юїтту, неоконсервативному оглядачу „The Weekly Standard” та відноситься до Джона Керрі, претенденту на президентську посаду США від Демократичної партії. Від себе хочеться додати "in the wrong place".


7 вересня сенатор Керрі заявив, що Ірак – це „неправильна війна в неправильному місці в неправильний час”. Фраза, яку використовував Говард Дін, під час попередніх виборів. Але, на наступний день після заяви Діна, Керрі відповів: „Ті, хто має сумніви в тому, чи буде Іраку або світу краще без Саддама Хуссейна і ті, хто вважають, що не буде в безпеці, коли його впіймають, не має права бути президентом або ймовірність бути обраним президентом”.


Поза всіляким сумнівом, проводити прямі аналогії між сенатором Керрі та українським Прем’єром Януковичем навряд чи логічно. Але, вислів Х’юїтта прямо можна віднести й до Віктора Януковича. Тільки в українському тлумаченні.


По-перше, чому „in the wrong place”? Виступати із заявами, що носять стратегічний характер і напряму зачіпають основи національної безпеки перед аудиторією, яка, мабуть, вже забула основи вільної та демократичної журналістики в Російській Федерації, це політично неправильно. Мабуть, передбачаючи, що такого роду заяви абсолютно некоректно було б виголошувати в будинку Кабінету Міністрів, було обрано більш безпечніше, але стратегічно „the wrong place”.


По-друге, чому “at the wrong time”? Лише декілька днів тому український Прем’єр повернувся з Іраку. Можна передбачити, що поїздка Януковича, в якійсь мірі, мала передвиборчий відтінок. Але, така поїздка не могла не надихнути українських військовослужбовців, які ведуть реальну боротьбу з міжнародним тероризмом. Заява Януковича про те, що Україна не буде за його президенства вступати до НАТО – це відвертий подарунок терористам.


Цей “flip-flop” небезпечний у всіх відносинах. Але, “flip-flop” Керрі США можуть можуть подалати, хоча й з втратами. “Flip-flop” Януковича подолати буде майже неможливо.


“Flip-flop” Януковича про відмову від членства в НАТО повністю відкриває східний та південно-східний фланги європейського континенту для терористичних атак.


“Flip-flop” Януковича деморалізує українськиї військовослужбовців, які в подавляючій кількості бачать в євро-атлантичних структурах своє професійне майбутнє.


“Flip-flop” Януковича деморалізує військо-промисловий комплекс України.


“Flip-flop” Януковича – це удар по військовому бюджету країни.


Про відповідність українських та натівських стандартів казати незручно. Це більше до експертів та помічників українського Прем’єра.


По-третє, системи європейської безпеки на даний час майже не існує. Існують лише окремі її елементи, що ведуть свій початок від переговорів в Сент-Мало та знайшли своє відображення в статтях Конституційного Договору ЄС, а також Європейській Стратегії Безпеки. Можна передбачити, що Віктор Федерович не був поінформований про це. Але те, що європейський континент безпосередньо та Україна опесередковано знаходяться під захистом військової могутності США від сучасних загроз, Віктор Федерович знає відмінно. Захистом саме США, а не російської армії, корумпованої та не реформованої. Навіть приймаючи до уваги всі внутрішні суперечності Північно-Атлантичного Альянсу, навіть потенційну, а можливо вже найближчу його трансформацію, хочеться повторити. Заяви Віктора Януковича небезпечні й регресивні.


Можна передбачити, що тиск з боку США на Віктора Федеровича буде надзвичайним. Франція і, напевно, Німеччина будуть просто сміятися. Росія, як завжди вмиє руки, прогресуючи до відвертого тоталітаризму.


Невже бути “the wrong man” стає модним? Дивна мода “at the wrong time in the wrong place”.   


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект