ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

04.10.2004 | Андрій Піотнковський: нинішні російсько-українські відносини є фальшивими
Джерело - УНІАН

Російський політолог і публіцист, директор Московського Центру стратегічних досліджень Андрій ПІОНТКОВСЬКИЙ вважає, що висвітлення президентських виборів в Україні на російських каналах ведеться в стилі морального знищення одного з кандидатів.

Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН на тему: „Вибори в Україні, російський вплив і перспективи російсько-українських відносин”.

Політолог сказав, що його “абсолютно не задовольняє, як російські державні телеканали висвітлюють українські вибори. Висвітлення виборів на російських каналах ведеться в такому традиційному для останнього десятиріччя в Росії стилі морального знищення одного з кандидатів. Це навіть не радянський стиль. Це новий, дуже оригінальний, сформований стиль російських політтехнологів, які творчо об'єднали кращі досягнення заходів КДБ і американський політтехнологічний інструментарій та іміджеві ходи".

За його словами, “почалося це на російських виборах 1996 року, але класичний приклад, який увійде до всіх підручників політтехнології – це вибори 1999-го року в Росії, коли нікому не відомий урядовець став в очах суспільства не тільки найбільш виграшним кандидатом у президенти, але й героєм нації. Паралельно морально знищувалися інші кандидати. Не дивно, що за цими розробками стоять одні й ті самі люди”. А.ПІОНТКОВСЬКИЙ стверджує, що до цих людей належить російський політолог Гліб ПАВЛОВСЬКИЙ.

За його словами, в Україні Г.ПАВЛОВСЬКИЙ “у Москві намагається вселити російському політичному бомонду і тій частині кремлівської адміністрації, з якою ще зберіг зв'язки, думку про те, що він тут захищає найважливіші зовнішньополітичні інтереси Росії, і взагалі її існування. Стиль Г.ПАВЛОВСЬКОГО дуже простій – вибори (і Україні) подаються як якийсь Армагеддон – останній бій Добра і Зла, в якому б'ються проамериканський кандидат Віктор ЮЩЕНКО і проросійський Віктор ЯНУКОВИЧ, і для Росії перемога В.ЮЩЕНКА є смертельною небезпекою. Тоді США на чолі з дружиною В.ЮЩЕНКА будуть вже біля воріт Росії. Ось приблизно в такому плані висвітлюються вибори”.

На думку А.ПІОНТКОВСЬКОГО, “це не має нічого спільного з дійсністю: ні В.ЮЩЕНКО не є проамериканським кандидатом, ні В.ЯНУКОВИЧ не є проросійським кандидатом. Вони обидва – проукраїнські кандидати, що відстоюють кожен своє бачення розвитку України.

При цьому А.ПІОНТКОВСЬКИЙ зазначив, що не перебільшував би впливу російських каналів на результат українських виборів. “Так, в Україні, і це природно й зрозуміло, більшість населення має найкращі почуття до Росії як держави. І, традиційно, глава Російської держави – президент Володимир ПУТІН - сприймається в цілому позитивно, і тому команда Г.ПАВЛОВСЬКОГО всіма засобами прагне або “вичавити” з В.ПУТІНА якусь явну підтримку В.ЯНУКОВИЧА, або зобразити, що така підтримка має місце, що, за оцінками соціологів, може додати кандидату від влади, напевно, 2-3% додаткових голосів. Напевно, це для нього дуже важливо, але поки відношення в Москві не таке просте, як це представляється тими двома каналами російського телебачення, що так активно віщають на Україну”, - сказав А.ПІОНТКОВСЬКИЙ. Політолог також сказав, що висвітлення російськими каналами виборів в Україні – це “висвітлення по Г.ПАВЛОВСЬКОМУ”.

Він вважає, що В.ПУТІН нейтрально ставиться до кандидатів у президенти України, і явно не підтримуватиме В.ЯНУКОВИЧА до першого туру виборів. Після першого туру, вважає А.ПІОНТКОВСЬКИЙ, все залежатиме від розриву між кандидатами. Якщо розрив не перевищить декілька відсотків, то на В.ПУТІНА здійснюватиметься тиск з метою підтримати В.ЯНУКОВИЧА.

А.ПІОНТКОВСЬКИЙ також зазначив, що незадоволений сьогоднішнім форматом відносин Росії і України, і назвав ці відносини “нескінченно фальшивими”. “В останнє десятиріччя ми проходимо приблизно один і той самий процес. І в Росії, і в Україні сформувалися дуже схожі соціально-економічні системи. Їх називають по-різному: кланово-олігархічні, сімейні, напівкримінальні, державний капіталізм тощо. Системоутворюючою рисою цього явища є повне злиття грошей і влади. Відповідно, така економічна система не могла не породити, як свою надбудову, достатньо авторитарну політичну систему”, - вважає політолог.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект