Палата представників конгресу США одноголосно проголосувала за законопроект «Акт про демократію в Білорусії», який передбачає введення економічних санкцій проти цієї країни.
В документі наголошується, що санкції вводяться на невизначений період доти, доки влада Білорусії не виконає ряд вимог по поверненню до демократичної форми правління.
Зокрема американські парламентарії наполягають на звільненні політв’язнів, припиненні карного переслідування опозиційних політиків і журналістів, розголошенні обставини зникнення ряду діячів опозиції, працівників ЗМІ, а також покаранні винних в цих зникнення.
Також документ містить вимоги щодо припинення гоніння на незалежні ЗМІ, профспілки і опозицію, а також проведення в країні вільних і чесних президентських і парламентських виборів.
В розділі про санкції у зв’язку з цим наголошується, що за винятком потреб гуманітарного характеру уряду США заборонено надавати уряду Білорусії «будь-як позики, кредитні гарантії, виплати страховок, фінансування і будь-яке інше фінансове сприяння».
При цьому представникам США в міжнародних організаціях, таких як МВФ, Всесвітній банк і інших, наказує голосувати проти надання будь-якого сприяння Білорусі по лінії цих організацій.
Після ухвалення палатою представників законопроект має бути затверджений американським сенатом і потім надійти на підпис президенту. Голосування в сенаті має пройти в найближчі тижні.
Заява Конгресу США «Акт про демократію в Білорусі» має яскраво виражений деструктивний характер. Про це повідомив прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних.
«Ухвалення законопроекту, який проштовхнули в палату представників з великим поспіхом, є спробою втручання у внутрішні справи суверенної держави», - сказав Савіних. Він зауважив, що цей законопроект був ухвалений ще до появи результатів парламентських виборів і референдуму в Білорусі, які пройдуть 17 жовтня.
Президент Білорусі назвав «фактором дурного тиску» на країну «Акт про демократію в Білорусі», ухвалений напередодні Конгресом США, яким палата представників напередодні одноголосно підтримала введення економічних санкцій проти Білорусі.
«В США переймаються демократією в Білорусі, нашими виборами і референдумом, забувши, що в них проблем вистачає. Дійшли до того, що вимагали обнародувати доходи президента», - сказав Лукашенко на нараді з керівництвом країни з питань соціальної політики.
Білоруський лідер повідомив, що він доручив «порахувати все, що йому платила держава, і відправити ці дані до Америки». «Потім наш парламент збереться і затребує, щоб Буш обнародував свої доходи, і ми подивимося, чи пришле він нам цю інформацію», - зазначив Лукашенко, повідомляє «НТВ». За його словами, можна було б прийняти заяви щодо прозорості виборів. «Але при чому тут доходи? Явно, що вони в сотні разів нижчі, ніж у президента Америки і в усіх президентів», - наголосив Лукашенко. «Вже до дикості доходять, отупіли і опупіли і не знають, що робити», - заявив президент Білорусі.
Іншої реакції від останнього диктатора в Європі важко було очікувати.
|