НОВИНИ

26.01.2023 | Чехія одержала першу компенсацію від ЄС за передане Україні озброєння
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це повідомляє міністерство оборони Чехії.

«На рахунок міністерства оборони Чеської Республіки надійшов перший платіж у розмірі 6,5 мільйонів євро від Європейського Союзу як компенсація за доставлені Україні військові матеріали. Ці компенсації здійснюються через Європейський фонд миру (EPF), який слугує для фінансування пріоритетів ЄС у сфері оборони та безпеки. Подальші суми будуть виплачуватися Чеській Республіці поступово в наступні роки», - повідомили у відомстві.

При цьому підкреслюється, що допомога Україні була одним із пріоритетів міністерства оборони під час головування Чехії в Раді ЄС.


«Підтримка України є нашим стратегічним інтересом, і ми хочемо продовжувати її у співпраці з нашими союзниками. Я ціную, що навіть ЄС не вагався і відразу після початку російської агресії залучив фінансові ресурси з Європейського інструменту миру для підтримки своїх членів, які допомагають Україні», – заявила міністр оборони Яна Чернохова.

Нагадаємо, EPF був створений для фінансування місій і операцій ЄС, а також для стабілізації країн-партнерів у європейському сусідстві. 28 лютого 2022 року Рада ЄС вирішила, що кошти з EPF також мають бути спрямовані на компенсацію тим країнам, які постачають Україні військову техніку, і виділила для цього перші 500 млн євро. Згодом було схвалено ще кілька пакетів фінансової підтримки від EPF, що довело загальну суму компенсації до 3,1 млрд євро.

У такий спосіб Європейський Союз вперше у своїй історії фінансово підтримує постачання зброї та боєприпасів.


Військові матеріали, які Чеська Республіка надала Україні на початковому етапі війни (до березня 2022 року), будуть поступово відшкодовуватися у рамках першого пакета компенсацій від EPF до 2024 року. Розподіл інших затверджених пакетів обговорюється з EPF на постійній основі.

Наразі Чеська Республіка розраховує на відшкодування за поставки на суму приблизно 80 мільйонів євро, це має відбутися протягом 2023-2027 років.

Фінансова компенсація від EPF за матеріали, що постачаються в Україну, є важливою не лише тому, що вона мотивує європейські країни продовжувати підтримувати Україну — це також дозволяє їм поповнювати запаси армії та підтримувати необхідні військові можливості, зазначили в міноборони Чехії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект