НОВИНИ

26.01.2023 | США оголосили ПВК Вагнера злочинною організацією
За матеріалами - Korrespondent

Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) у четвер оголосило російську приватну військову компанію Вагнера транснаціональною злочинною організацією, а також наклало санкції на неї та пов'язаних із нею фізичних і юридичних осіб.


"У той час як санкції та заходи експортного контролю щодо Росії з боку нашої міжнародної коаліції продовжують набирати чинності, Кремль відчайдушно шукає зброю і підтримку – у тому числі через жорстоку групу Вагнера – для продовження своєї несправедливої війни проти України", – заявила міністр фінансів США Джанет Л. Єллен.

Рішення обґрунтовується тим, що вагнерівці причетні до тяжких злочинів, зокрема масових страт, зґвалтувань, викрадень дітей і фізичного насильства у різних країнах світу – зокрема у Центральноафриканській Республіці і Малі.

Мінфін США додав до санкційного переліку низку юридичних і фізичних осіб на різних континентах, які підтримують діяльність ПВК Вагнера.

Це російські акціонерні товариства Терра Тек та БАРЛ, китайська Changsha Tiany та Space Science and Technology Research Institute Co. LTD, а також її люксембурзьке представництво Spacety Luxembourg – вони надавали "вагнерівцям" космічні й аерознімки для військових операцій в Україні.

Під обмеження також потрапили особи у Центральноафриканській Республіці – Офіцерська спілка міжнародної безпеки, її директор Олександр Іванов та Sewa Security Services, а також вагнерівець Валерій Захаров та авіакомпанія Kratol Aviation, що базується в ОАЕ.

Загалом санкції стосуються шести фізичних та 12 юридичних осіб, пов'язаних із ПВК Вагнера або тих, хто сприяє її діяльності.

Оголошення ПВК Вагнера транснаціональною злочинною організацією означає замороження будь-яких американських активів угруповання та забороняє фізичним і юридичним особам США надавати кошти, товари або послуги цій групі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект