НОВИНИ

24.09.2023 | Штати ведуть переговори з В’єтнамом про постачання зброї
За матеріалами - Reuters

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Очікується, що домовленості між колишніми супротивниками часів Холодної війни вдасться досягнути вже наступного року. Зокрема, може йтися про продаж В’єтнаму винищувачів F-16.


Підготовка угоди перебуває на ранній стадії, її умови ще не узгоджені, зрештою, укладення може й не відбутися. Але, як зазначається, це питання було ключовим на офіційних переговорів у Ханої, Нью-Йорку і Вашингтоні протягом останнього місяця.

За даними джерел Reuters, США розглядають можливість спеціальних умов фінансування для дорогого обладнання, що допоможе В’єтнаму позбутися традиційної залежності від дешевшої зброї російського виробництва.

Reuters зауважує, що велика американо-в'єтнамська угода з продажу зброї може роздратувати Китай оскільки вона спрямована на посилення контролю за морським простором з боку В’єтнаму. Це може загострити давню територіальну суперечку між В'єтнамом та Китаєм щодо кордонів у Південнокитайському морі.


В'єтнам щороку витрачає на імпорт озброєнь приблизно 2 млрд доларів, і США налаштовані, що в довгостроковій перспективі частина цих коштів спрямовуватиметься на закупівлю американської зброї.

З другого боку, вказує агентство, Ханой також веде активні переговори з Москвою щодо нової угоди про постачання зброї, яка може викликати санкції з боку США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7448. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект