НОВИНИ

20.11.2023 | В Аргентині президентом стане прихильник США, який обіцяє запровадити долар в країні
За матеріалами - Reuters

Попередні результати показують, що Мілей набрав майже 56% тоді як його суперник, міністр економіки Серхіо Масса голосів – 44%, при підрахунку майже 90% голосів.

Мілея привітав експрезидент США Дональд Трамп «Весь світ спостерігав! Я дуже пишаюся вами. Ви перевернете свою країну з ніг на голову і по-справжньому зробите Аргентину знову великою!», – написав він у соцмережах.


Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван також привітав Мілея з обранням «і народ Аргентини – з проведенням вільних і справедливих виборів».

За словами Саллівана, США «з нетерпінням чекатимуть розвитку міцних двосторонніх відносин, заснованих на спільній прихильності правам людини, демократичним цінностям і прозорості».

За даними Reuters, Мілей обіцяє економічну шокову терапію в країні, яка потерпає від кризи. Річна інфляція нині сягає майже 150%, 40 % населення живе у бідності.

Його плани передбачають скорочення витрат, закриття центрального банку, відмову від песо й перехід на долар США.

Зазначається, що перемога Мілея може вплинути на торгівлю зерном, літієм та вуглеводнями. Він розкритикував Китай і Бразилію, заявивши, що не матиме справи з комуністами та виступає за зміцнення зв'язків зі США.


Мілей такоє рішуче засуджує аборти, прагне пом'якшення законів про зброю і критикує аргентинця папу Франциска.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 114. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект