НОВИНИ

20.11.2023 | Прем’єр Іспанії оголосив склад нового уряду: голови Міноборони й МЗС не змінились
За матеріалами - El Mundo

Новий уряд Санчеса, як і попередній, матиме 22 міністерські портфелі попри попередні обіцянки скоротити склад кабміну. Більшість міністерських портфелів – 12 – матимуть жінки, причому чотири з них будуть також віцепрем’єрами.

Соціалістична робітнича партія іспанського прем’єра, як і в попередньому уряді, контролюватиме ключові міністерства. Таким чином, на своїх посадах залишаються міністр закордонних справ Хосе Мануель Альбарес і міністр оборони Маргарита Роблес, а також очільники МВС і Міністерства сільського господарства.

П’ять міністерських портфелів отримує молодший партнер соціалістів – крайня ліва партія Sumar Йоланди Діас. Її представники отримують, серед іншого, міністерство охорони здоров’я та культури (останнє дещо реорганізували, передавши повноваження щодо спорту в Міносвіти).


Коментуючи склад нового уряду, Педро Санчес підкреслив, що він матиме "помітний феміністичний акцент", але при цьому складається з "людей, здатних не лише керувати, але й досягати домовленостей і пояснювати їх публічно".

Нагадаємо, минулого тижня лідер соціалістів Іспанії отримав підтримку більшості у парламенті для формування нового уряду, заручившись підтримкою лівих та сепаратистських партій.

Наразі не зрозуміло, чи вдасться прем’єру домагатись ухвалення законів, оскільки для отримання мандату в парламенті він заручився одномоментною підтримкою сепаратистських каталонських і баскських партій.

Найскладнішою була угода з партією Junts, яку контролює колишній президент Каталонії Карлес Пучдемон. Лідер сепаратистів вимагав амністії для людей, притягнутих до відповідальності за дії, пов’язані зі спробою проголошення незалежності Каталонії в 2017 році. 13 листопада партія Санчеса подала законопроєкт про надання амністії цим людям.

Через суперечливу пропозицію сотні тисяч іспанців вийшли на протести, виступаючи проти амністії. Напруга в іспанському суспільстві зберігається.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5200. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект