НОВИНИ

11.06.2024 | На Ризький саміт Східного флангу НАТО приїхали лідери Швеції та Фінляндії
За матеріалами - LSM

На Ризький саміт Східного флангу НАТО / В9, крім традиційних представників «дев’ятки» (Болгарії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини) приїхали також президент Фінляндії Александр Стубб та прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Це є сигналом того, що Швеція та Фінляндія нещодавно стали членами НАТО та допомагають зміцнювати безпеку східного флангу Альянсу.


Напередодні відкриття Саміту відбулася зустріч президента Латвії Едгарса Рінкевичса з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, під час якої Столтенбергу був вручений Орден Трьох зірок вищого ступеня – в знак подяки Латвійської держави генсеку НАТО за його внесок у зміцнення безпеки Латвії та всього Альянсу. При цьому Рінкевичс нагадав, що Столтенберг очолив НАТО 10 років тому, через кілька місяців після того, як РФ окупувала Крим.


Також президент Латвії наголосив на необхідності посилити підтримку України. «Ми хотіли б, щоб Україна отримала чіткий сигнал у Вашингтоні про те, що її членство в НАТО стоїть на порядку денному», - сказав він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8053. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект