НОВИНИ

15.06.2024 | Субмарина США та корабель ВМС Канади прибули на Кубу слідом за російськими суднами
За матеріалами - Reuters

Обидва судна прибули на острів на початку цього тижня, відразу після того, як сюди зайшли російські військові кораблі.США і Куба заявили, що російські військові кораблі не становлять жодної загрози для регіону, а Росія назвала прибуття своїх суден до Куби як "звичайну практику".


Канадський патрульний корабель "Margaret Brooke" рано вранці в п'ятницю зайшов у гавань Гавани, а Канадське об'єднане оперативне командування назвало це "портовим візитом... на знак визнання давніх двосторонніх відносин між Канадою і Кубою".

За кілька годин до цього Південне командування США заявило, що швидкохідний підводний човен "Helena" прибув з плановим портовим візитом до бухти Гуантанамо, військово-морської бази США на краю острова, приблизно за 850 км на південний схід від Гавани.

Міністерство закордонних справ Куби заявило, що було поінформоване про прибуття американського підводного човна, але "не радіє цьому".

"Візити військово-морських сил до країни зазвичай є результатом запрошення, а це був не той випадок", - сказав віцеміністр закордонних справ Куби Карлос Фернандес де Косьо.


У середу російський фрегат "Адмірал Горшков" і атомний підводний човен "Казань", наполовину занурений під воду з екіпажем на палубі, зайшли в гавань Гавани після проведення навчань "високоточної ракетної зброї" в Атлантичному океані, повідомило міністерство оборони Росії.

Очікується, що російські військові кораблі залишаться в гавані до понеділка.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 647. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект