НОВИНИ

10.07.2024 | Новий прем’єр Британії пообіцяв збільшити витрати на захист після перегляду оборонної стратегії
За матеріалами - Reuters

«Я відданий цим 2,5% в рамках наших фіскальних правил, але стратегічний перегляд має бути на першому місці», - сказав Стармер, відлітаючи на саміт НАТО у Вашингтоні.


У 2014 році члени Альянсу домовилися виділяти 2% ВВП на оборонні витрати для забезпечення військової готовності НАТО. Цього року 23 з 32 країн-членів досягнуть цієї мети, але перед обличчям зростаючої загрози з боку Росії все більше країн закликають збільшити витрати до 2,5% і більше.

Аналіз оборонних витрат Великої Британії, опублікований у квітні попереднім консервативним урядом, показав, що у 2024-2025 фінансовому році оборонні витрати, які відповідають критеріям НАТО, становитимуть 2,32% ВВП.

Стармер сказав, що лейбористи планують провести огляд оборонних викликів і можливостей Британії.

Очікується, що під час своєї першої міжнародної поїздки на посаді прем'єр-міністра Стармер спробує підвищити авторитет Британії на міжнародній арені, сподіваючись скористатися своєю значною більшістю в парламенті як ознакою того, що його уряд є стабільним партнером.


Він наголосив, що саміт НАТО у Вашингтоні стане шансом продемонструвати єдність після ракетного удару РФ по дитячій лікарні в Києві.

«Моє послання дуже, дуже чітке: цей саміт НАТО – це можливість для союзників об'єднатися і зміцнити свою рішучість – особливо на тлі цієї жахливої атаки – проти російської агресії», - сказав він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1043. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект