НОВИНИ

10.07.2024 | Саудівська Аравія погрожувала ЄС продажем боргу через конфіскацію активів РФ
За матеріалами - Bloomberg

За словами співрозмовників видання, Міністерство фінансів королівства висловило деяким країнам G7 свою незгоду з ідеєю про конфіскацію, яка мала на меті підтримати Україну. Одне джерело Bloomberg назвало ці попередження «завуальованою погрозою». Інші двоє джерел зазначили, що саудівські чиновники в розмовах згадували боргові зобов'язання, випущені Францією.


У травні-червні країни G7 розглядали різні варіанти щодо заморожених російських активів. У результаті «Група семи» домовилася використовувати прибуток від них, а самі активи не конфісковувати, хоча США і Британія наполягали на «сміливіших варіантах».

Деякі європейські країни виступили проти конфіскації. Джерела видання вважають, що на позицію цих країн могло вплинути попередження Саудівської Аравії.


Водночас Міністерство фінансів Саудівської Аравії у відповіді на запит Bloomberg наголошує, що подібних погроз не було.

За словами одного зі співрозмовників видання, позиція Саудівської Аравії змінилася після того, як країни G7 виступили з пропозицією, яка не передбачає експропріацію активів РФ. Однак поки незрозуміло, чи діяла Саудівська Аравія з власних інтересів — побоюючись, що конфіскація створить прецедент, який у майбутньому може бути використаний проти інших країн, чи з солідарності з Росією.

«Якими б не були мотиви, крок Саудівської Аравії підкреслює її зростаючий вплив на світовій арені та труднощі G7 в отриманні підтримки України з боку так званих країн Глобального Півдня перед обличчям агресії Росії», - пише Bloomberg.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9131. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект