НОВИНИ

10.07.2024 | США перевели бази у Європі на підвищений режим небезпеки через загрозу російських диверсій
За матеріалами - CNN

"Минулого тижня військові бази США в Європі були переведені у стан підвищеної бойової готовності вперше впродовж десятиліття після того, як США отримали розвідувальну інформацію про те, що підтримувані РФ актори розглядають можливість проведення диверсійних атак на американський військовий персонал та об’єкти", - йдеться у повідомленні.


Американські служби отримали розвіддані, з яких випливає, що РФ розглядає американські військові бази та військовослужбовців як можливі об’єкти атак з використанням проксі-сил, "на зразок інцидентів, які були виконані чи зірвані у різних місцях у Європі протягом останніх місяців".

Як приклади таких випадків наводять арешт у квітні двох осіб з громадянством РФ та Німеччини за підозрою, що вони на замовлення з Москви готували вибухи та підпали на низці об’єктів, включно з військовими базами США.

Розвіддані, які США отримали впродовж останніх двох тижнів, оцінили як достатньо тривожні для того, щоб задіяти додаткові протоколи безпеки.

Декілька баз США у Європі перейшли до режиму безпеки, який задіюють, коли вже стався якийсь інцидент або з’являються дані про значну ймовірність певного теракту.

Високопоставлений чиновник НАТО заявив у вівторок, що альянс "суттєво збільшив" обмін розвідданими щодо "російської кампанії таємної диверсійної діяльності" в Європі, яка впродовж останніх місяців стала ще нахабнішою та агресивнішою на тлі виборів на Заході". "Саме це - "головна можливість"” для того, щоб РФ спробувала підірвати суспільну підтримку України", – додав він.

Європейське командування США відмовилося прямо коментувати причину зміни режиму безпеки минулого тижня. Але прессекретар Ден Дей сказав, що "підвищення пильності не пов’язане з якоюсь окремою загрозою, а спричинене сукупністю чинників, які потенційно можуть впливати на безпеку американських військ на європейському театрі".


Загроза підтримуваних РФ диверсійних заходів стала особливо гострою впродовж останніх місяців на тлі низки підпалів та вибухів по всій Європі, які європейські чиновники пов’язують з РФ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9437. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект