НОВИНИ

19.06.2008 | Європейська народна партія: Довіра до Ющенка тане
Джерело - Українська служба ВВС

Головний захід в програмі візиту Юлії Тимошенко до Брюсселю у цей четвер – це участь в самміті Європейської Народної партії. На скільки важливим є цей захід? Що корисного в ньому для українських політиків, які входять до політичної родини ЄНП?



На сьогодні ця політична сила є найпотужнішою в Європі – до її складу входять 13 лідерів країн-членів ЄС (з 27). Це такі імена, як Ангела Меркель, Ніколя Саркозі, Ян-Петер Балкененде, Дональд Туск. В її лавах – діючий презент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, два віце-президенти, 6 єврокомісарів – серед яких Андріс Пібалгс та Беніта Ферреро-Вальднер, а також президент Європейського парламенту Ганс-Гердт Поттерінг. Парламентська фракція – найбільша і нараховує 288 депутатів.



Самміт ЄНП традиційно проходить напередодні самміту Європейського Союзу, і під час його роботи політичні лідери провідних країн Європи виробляють спільну позицію, з якою вийдуть на самміт ЄС.



  
Стосовно українських партій у цій родині, то їх нараховується три – це Народний рух України Бориса Тарасюка, Народний союз „Наша Україна”, де почесним президентом є Віктор Ющенко та партія Батьківщина, лідером якої є прем’єр-міністр. Але ці партії мають лише статус спостерігача, тому що Україна не є членом Європейського Союзу.



Для українських політиків самміт Європейської народної партії – це можливість впливу на формування політики ЄС, зокрема, по відношенню до України. Участь у цьому самміті є, чи може бути, (це все залежить, як використовувати свою участь), дієвим механізмом напрацювання необхідних Києву рішень, які вже потім, в рамках самміту ЄС, будуть ухвалені всіма лідерами Європейського Союзу.



Нажаль, на сьогодні в колах ЄНП по відношенню до України панує серйозне розчарування через непослідовну та незрозумілу для європейців поведінку українських політиків. Останній приклад – на минулому тижні в Україні перебувала делегація європейських парламентарів на чолі з керівником фракції Жозефом Даулом, які планували зустрітися з усіма лідерами партій, які мають статус спостерігача. За 24 години до візиту їм повідомили із Секретаріату президента, що зустрічі, яка була узгоджена, з Ющенком не буде. Без будь-яких пояснень. Мої джерела в партії сказали, що це викликало надзвичайне обурення, і в Києві під час прес-конференції пан Даул зробив відповідну заяву.


В партійних колах не виключають, що питання, які накопичилися до пана Ющенка, будуть обговорювати і на самміті. Зокрема, це стосується відносин українського президента з його рідною партією „Наша Україна” та розбудови іншої – Єдиного Центра. Так, тут дійсно дуже пильно слідкують за тим, що відбувається в Україні, і той, хто думає, що тієї війни, яка є на сьогодні між президентом та прем’єром (а саме так в Брюсселі називають те, що відбувається в Україні) тут не видно – глибоко помиляються.


Інший приклад - попередній самміт ЄНП, на який було запрошено обох – і Ющенка і Тимошенко. Але приїхав тільки Ющенко. І в ЄНП відразу сказали, що він заборонив пані Юлії приїхати. Говорити про реакцію на це європейців не варто – і так зрозуміло, якою вона була. Особливо було соромно (за державу), коли канцлер Німеччини просто закрилася від пана Ющенка, коли той намагався щось сказати. Така собі, жіноча солідарність Ангели Меркель з Тимошенко.


З другої половини цього року в ЄС буде головувати Франція, з якою Україна пов’язує особливі надії. А саме – отримати нову угоду, як угоду про асоціацію з чітким визнання перспективи членства. Але чи буде пан Саркозі таким же прихильником поглиблення стосунків України та ЄС, яким він був до того, коли вчора і сьогодні бачить дивні речі з боку політичного товариша?



Вже сьогодні в Брюсселі краще ставляться до Тимошенко, аніж до Ющенка, бо з нею не виникає жодних проблем, і до співпраці з ЄНП вона ставиться відповідально. Довіра до Ющенка тане, розчарування росте. Хоча, ніхто вам цього під диктофон чи на камеру на скаже – тут політики вміють вичікувати і не ставати на чиюсь сторону. Заява буде зроблена тільки у випадку, коли хтось один з українських політичних соратників відкрито піде на зраду.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2955. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект