НОВИНИ

25.06.2008 | Нову угоду Україна-ЄС узгодять наступного року?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна та ЄС сподіваються погодити усі пункти нової посиленої угоди до другого півріччя наступного року. З таким прогнозом виступила керівник відділу Єврокомісії у зв’язках з Україною Гільде Гардеман.


Погляди України і ЄС спільні в тому, щоби нова посилена угода, як повідомила представниця Єврокомісії Гільде Гардеман, якомога тісніше зблизила Україну з об’єднаною Європою. Вона виступила на засіданні комітету з питань зовнішніх відносин Європарламенту, де обговорювали доповідь євродепутата Адама Бєлана щодо нової поглибленної угоди між Україною та ЄС.



Розбіжності, проте, виникають у масштабах цього зближення. Як заявив голова Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Борис Тарасюк на закритому форумі, який передував слуханням у Європарламенті, керівництво Європейської комісії має нарешті прийняти "концептуальне рішення щодо України, а не використовувати, наприклад, провал референдуму в Ірландії як привід для відомови Україні в перспективі членства".


Натомість візаві Тарасюка з європейської сторони Адріан Северин наголосив, що наслідки ірландського референдуму не можна ігнорувати - вони обов'язково матимуть вплив на процес розширення спільноти.


 



Власне, ця нотка стала іскрою для початку гострої дискусії між євродепутатами та єврократами у якій українські учасники дискусії виступали вже у ролі спостерігачів. Представники від Німеччини зауважили, що ЄС “не гумовий” і досі не "перетравив" приєднання 10 східноєвропейських країн 2004 року. Тому, мовляв, ірландці, а перед тим французи і нідерландці своїм "НІ" на референдумах протестували саме проти розширення спільноти. Натомість євродепутат від Великобританії Чарльз Таннок відповів опонентам, що це "типово німецький підхід до українського питання ", тоді як насправді серед 60 суперечливих тем, які хвилювали ірландців, пункт "вступу України до ЄС" напевне був відсутнім.


Окремою темою для дебатів закритого форуму стали проблеми візового режиму. За словами Бориса Тарасюка, ЄС, нагадуючи Україні про зобов'язання, зі свого боку, не завжди виконує власні, особливо коли йдеться про процедуру оформлення віз.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект