НОВИНИ

04.07.2008 | Виявлення вибухівки та легка броня: два проекти програми «Партнерство заради миру»
Джерело - Офіційний сайт НАТО

18 членів Північноатлантичної Ради, керівного органа у НАТО, відвідали «Інститут монокристалів» НАНУ 17 червня 2008 року для того, щоб дізнатись більше про діючі у ньому проекти програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».



У рамках співпраці Україна--НАТО українські експерти співробітничають зі своїми колегами із США та Франції задля створення рентгенівських сканерів нового покоління, які можуть виявити тверду та рідинну вибухівку з 90-95 відсотковою вірогідністю.  Проект, що мусить бути закінчений у 2010 році, може привести до значних позитивних змін у виявленні небезпечних і незаконних предметів та допомогти членам і партнерам НАТО в антитерористичному інспектуванні.


Що стосується другого проекту, розпочатого у 2006 році науковцями зі Словаччини, Чехії, України та Росії, то він слугуватиме для створення нового покоління легкої та прозорої броні, яка використовуватиметься в армійських засобах пересування.  Наразі мінімальна товщина прозорого захисту становить 80-120 мм, що робить його занадто важким для використання у рухомих пристроях.  Нова броня буде тоншою і легшою, але надаватиме такий самий рівень захисту.


Ці два проекти ілюструють внесок програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» у безпеку та стабільність євроатлантичного регіону через спільну співпрацю науковців країн НАТО, України та Росії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3669. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект