НОВИНИ

08.11.2004 | Німецька преса: на шляху до демократії Україна зробила крок у зворотньому напрямку
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як пишуть німецькі газети, вибори в США – найважливіша подія на планеті, на європейському ж континенті найважливішою подією нині є вибори Президента України. Недарма цій темі в Німеччині присвятили коментарі не тільки центральні газети.



Переважна більшість німецьких газет звертає увагу на недоліки, які міжнародні оглядачі зафіксували під час передвиборчої боротьби та в день голосування. Газета „Lausitzer Rundschau“, наприклад, вбачає у високій виборчій активності не тільки інтерес людей до розвитку їхньої країни, але також їхню недовіру до чинної влади.


“Знову й знову можна почути, що люди вирішили прийти на виборчі дільниці для того, аби ніхто не сфальсифікував їхнього волевиявлення”, - наголошує газета „Lausitzer Rundschau“ і звертає увагу на випадки, коли виборцям на дільницях говорили, що за них уже начебто хтось проголосував.


 Далі видання пише про проблеми зі списками для голосування, в яких бракували прізвища мешканців цілих будинків. Газета погоджується з висновками спостерігачів від ОБСЄ, які констатували, що проведені вибори не відповідали європейським стандартам.


“Таким чином на своєму шляху до демократії Україна зробила крок у зворотньому напрямку, і тут уже не відіграє жодної ролі, хто стане правонаступником Леоніда Кучми”, - читаємо в газеті „Lausitzer Rundschau“.


Не менш песимістично налаштована й газета ділових кіл “Handelsblatt”. “Клан чинного Президента Леоніда Кучми не випустить Україну зі своїх пазурів”, - пише видання.


Водночас автор коментаря не виключає можливості “грузинського варіанту”, якщо, підраховуючи голоси, можновладці вдадуться до масивних маніпуляцій. На думку газети “Hannoversche Allgemeine Zeitung“, нинішня ситуація в Україні, так само, до речі, як в Молдові та Білорусі, є наслідком також того, що “Європейський союз, розширюючись на Схід, “так і не спромігся випрацювати ефективну концепцію розвитку відносин зі своїми новими сусідами”.


“Чимало людей між Києвом та Львовом розчаровані тим, що з Брюсселя надходить дуже мало сигналів симпатії”, - пише газета „Hannoversche Allgemeine Zeitung“ і критикує:


“Прихильники європейського шляху розвитку в Україні тепер змушені жити за новою залізною завісою, яка сильно заважає їхнім традиційним торговельним відносинам з Польщею”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект