НОВИНИ

14.07.2008 | Європа дасть Україні імпульс після схвалення кожної коми
Джерело - Українська правда

Черговий раунд переговорів про нову угоду Україна-ЄС відбудеться 16 липня в Брюсселі.


Про це повідомив посол Франції в Україні Жан-Поль Везіан в інтерв'ю "Экономическим известиям".


"22 липня пройде засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ", - додав він.


За словами посла, на цих зустрічах будуть обговорюватися всі питання, що цікавлять українську сторону: назва самої угоди, європейська перспектива України і діалог про можливість безвізового режиму.


"Але навіть якщо головуюча в ЄС країна захоче дати додатковий імпульс цим питанням, у будь-якому випадку буде необхідно одержати консенсус усіх 27 країн-членів", - заявив Везіан.


"По кожному терміну, по кожному слову, по кожному визначенню, що міститься в тому чи іншому політичному документі. По кожній комі!", - підкреслив він.


На питання, як довго може зайняти переговорний процес з Україною про широку угоду, у контекст якої входить договір про зону вільної торгівлі, Везіан сказав, що відповісти на нього нелегко.


"Я був серед учасників зустрічі, на якій починалися переговори з цього приводу. Тоді єврокомісар з питань торгівлі Пітер Мандельсон висловився в тому сенсі, що в нас "не піде більше часу, ніж це необхідно на те, щоб вирішити дане питання", - сказав посол.


Везіан запропонував згадати, скільки часу знадобилося Україні, щоб закінчити переговори про вступ до СОТ.


"Цей процес тривав набагато довше, ніж усі припускали, але завершився успішно - 16 травня Україна стала повноправним членом СОТ. Я веду до того, що в будь-якому випадку необхідно пройти дорогу, не намагаючись вишукувати якісь обхідні або найкоротші шляхи", - пояснив посол.


"Швидкість просування в цьому питанні буде залежати і від того, як Україна буде виконувати зобов'язання, що вона взяла на себе стосовно СОТ. Мова йде, зокрема, про митні тарифи", - додав він.


Як відомо, депутати ухвалили закон про митні тарифи, згідно з яким тарифи України приводилися у відповідність з нормами СОТ, але по окремих категоріях товарів робилися виключення до 2009 року. Президент ветував даний закон.


"Україна багато чого чекає від ЄС. У свою чергу і ЄС бажав би від України виконання зобов'язань і обіцянок, що були дані в рамках договору про партнерство і співробітництво", - сказав Везіан.


"Зокрема, про реформи в сфері юстиції, що пов'язано з необхідністю стабільного правового поля для ведення бізнесу в Україні. Сьогодні це питання дуже ретельно відслідковується з боку ЄС", - додав він.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект