НОВИНИ

16.07.2008 | Євроінтеграція і реалії переговорного процесу
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Черговий раунд переговорів між Україною та ЄС щодо нової угоди відбувається нині у Брюсселі. Напередодні, Посол Франції в Україні Жан-Поль Везіан привніс інтригу у переговорний процес. За словами дипломата, на сьогодні не відома ні точна назва нового договору, ані терміни його уведення у дію.


Термін нинішньої угоди між Україною та ЄС закінчився на початку року, і був подовжений – за згодою сторін – до моменту підготовки, ухвалення і ратифікації Києвом і Брюсселем нового договору. Президент Віктор Ющенко неодноразово заявляв, що угода матиме «посилений характер», і підписаний новий документ буде до кінця поточного року. Так само часто подібне можна чути з вуст інших керівників української держави, у першу чергу – від чільників Міністерства закордонних справ.


Українська тактика малих кроків... Відсутність конкретики з боку ЄС


Напередодні нинішнього раунду переговорів у Брюсселі, заступник міністра закордонних справ Олександр Горін відзначив: «Тактикою малих, але упевнених кроків ми рухаємось до нової посиленої угоди Україна – ЄС. Її філософія – це політична асоціація та економічна інтеграція».


Представники Євросоюзу ані конкретних дат підписання, ні назви нового документу не називають. Крім того, європейські дипломати і політики усе частіше нарікають, що Україна не виконує усіх своїх зобов‘язань перед європейською спільнотою.


«Позиції різних держав ЄС у своїй поміркованості до України приблизно однакові. Тим більше, що зараз є величезна внутрішня проблема в Європейському Союзу у зв‘язку з провалом лісабонської угоди. Це, серед іншого, може сильно відтягти про-європейські перспективи України на майбутнє», – каже київський політолог і правник Олексій Толкачов.


Отже, переговорний процес триває, українські політики рапортують про здобутки, а європейські політики аналізують проблеми України на євро-інтеграційному шляху. А тим часом, все більше українців висловлюють розчарування діями своєї влади і чиновницьким свавіллям Євросоюзу, цілими днями простоюючи під консульствами країн ЄС або у чергах на контрольно-пропускних пунктах і митницях, почуваючись «бідними родичами» у країнах Європейської спільноти.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1340. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект