НОВИНИ

21.07.2008 | У Німеччині радять Україні думати про ЄС, а не про НАТО
За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Посол Німеччини в Україні Райнхард Шеферс вважає, що переговори між ЄС і Україною щодо поглибленої угоди й угоди про створення зони вільної торгівлі важливіші зараз за питання приєднання Києва до Плану дій щодо членства в НАТО.


"Переговори, які зараз ведуться щодо поглибленої угоди між ЄС і Україною й угоди про створення зони вільної торгівлі набагато важливіші нині для України, ніж питання ПДЧ", - заявив посол в інтерв'ю газеті "День", опублікованому в суботу.


При цьому посол відзначив, що й реформи, які проводяться у зв'язку з наближенням до НАТО "мають таке ж важливе значення, як реформи, пов'язані з наближенням до ЄС".


"Але перевірка тих реформ, які необхідно провести у зв'язку із ПДЧ, не проводиться так істотно, як перевірка тих реформ, які стосуються зближення з Євросоюзом", - сказав Шеферс.


Напередодні візиту 21 липня федерального канцлера ФРН Ангели Меркель до Києва, посол знову нагадав, що в цей час "навіть не виникає питання про зміну німецької позиції" щодо подання Україні ПДЧ уже в грудні поточного року.


"У квітні я нагадував, що в грудні нам доведеться розглядати результати наших взаємних зусиль. Тому зараз це питання передчасне", - сказав дипломат.


Щодо перспектив переговорів з ЄС за новою згодою посол сказав, що на самміті у французькому Евіані "ми зможемо прийти до думки ..., що політичні розділи поглибленої угоди вже відпрацьовані й завершені".


"Але при цьому політичні розділи не будуть підписані, не будуть оформлені письмово. Оскільки ще не закінчені переговори по створенню зони вільної торгівлі. І на переговорах по політичних питаннях по обидва боки необхідні будуть компроміси. Я думаю, що ми їх досягнемо. І в результаті будуть дана підтримка в просуванні України до Європейського Союзу", - підсумував Шеферс.


Він також відзначив, що переговори по зоні вільної торгівлі будуть "не менш складними й важкими, ніж переговори по вступу України до СОТ".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект