НОВИНИ

22.07.2008 | Меркель сприймають у Києві як «найбільше гальмо» (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У європейській пресі дещо скептично оцінюють можливі наслідки візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до України. Оглядачі вважають, що Берлін дуже вже зав’язаний на економічний співпраці з Росією, а це шкодить чіткішій і більш послідовній позиції Німеччини щодо Києва. У газетах також пишуть про досить складний перебіг переговорів між ЄС і Росією щодо вступу останньої до Світової організації торгівлі.


Впливова німецька газета «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг»  інформує, що в Києві у понеділок зустріли німецького канцлера, після самміту НАТО в Бухаресті, як «головну перешкоду на шляху на Захід». Газета також наголошує, що й в плані просування України в ЄС Берлін також «є каменем спотикання» для Києва.


На відміну від Франції, яка, як зауважує «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг», нібито розглядає майбутню нову «угоду про асоціацію» між ЄС та Україною як перший крок до членства в спільноті, Німеччина перебуває в «стані конфлікту» з більшістю прихильників Києва в Брюсселі і не погоджується з ясним визначенням перспективи членства України в євроспільноті.


Згадане німецьке видання відзначає позицію Німеччини щодо України, яку висловив у Києві німецький посол Райнхард Шеферс і яка полягає у тому, що сьогодні для України більше шкоди в отриманні Плану дій щодо членства в НАТО, аніж користі. Серед гальмівних факторів наближення Києва до ПДЧ посол назвав і позицію Росії. «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» навіть наголошує, що десь внутрішньо для Берліна «російський аргумент» є чи не найбільш важливим щодо гальмування поступу України на Захід.


Газета наводить тут думки західних дипломатів про «контрпродуктивність» позиції Німеччини щодо українських прозахідних намірів і звертає увагу на оцінки європейських успіхів Києва з боку чиновників ЄС. «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» завершує тим, що Німеччині доведеться рахуватися у найближчому майбутньому зі збільшенням підтримки України серед членів ЄС і НАТО і наводить приклад Франції, яка все більше підтримує Київ у його просуванні на Захід.


Інша німецька газета, «Франкфуртер Рундшау»  інформує на початку тижня про складне просування переговорів Москви щодо вступу Росії до СОТ. Це видання зауважує, що росіяни є своєрідними рекордсменами по тривалості цих переговорів, але не абсолютними, бо на 6 років довше, з 1978 року, веде такі переговори Алжир.


Німецький часопис також наголошує, що Росія має низку внутрішніх факторів, які відлякують переговорників щодо її вступу до СОТ. Це і високий рівень монополізації російської економіки, і жорстка позиція Кремля щодо допуску іноземних компаній на внутрішній ринок та інше. «Франкфуртер Рундшау» нагадує, що основні партнери по СОТ – Євросоюз і США – ще не погодилися остаточно на вступ Росії і що процес цей ще триватиме досить довго.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1303. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект