НОВИНИ

24.07.2008 | США наполягатимуть на ПДЧ для України в грудні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

США продовжують виступати за швидке наближення України та Грузії до НАТО. В грудні США пропонуватимуть запросити обидві колишні радянські республіки до Плану дій з набуття членства в НАТО (ПДЧ).


На зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в грудні США пропонуватимуть прийняти Україну та Грузію до ПДЧ. Про це німецькій газеті «Франкфуртер Альгемайне» сказав керівник відділу з європейських питань у держдепартаменті США Ден Фрід. Він звернув увагу на відсутність консенсусу щодо питання вступу до НАТО в Україні, на чому наголошує уряд Німеччини. «Але це не передумова для ПДЧ, тому що тут не йдеться про членство», - цитує газета американського дипломата. За словами Фріда, ПДЧ не веде автоматично до членства в НАТО.


 


Ден Фрід сумнівається в ефективності позиції Німеччини, яка значною мірою сприяла тому, що Україна та Грузія через свої внутрішні проблеми не отримали запрошення до ПДЧ на саміті НАТО в квітні в Бухаресті. «Поки триває невизначеність, це привід посилювати напруження», - сказав представник держдепартаменту, натякаючи на дії Росії в Абхазії.


 


Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час візиту до Києва в понеділок сказала, що Україна буде членом НАТО і запропонувала дипломатичну допомогу. Водночас радник Меркель з питань безпеки Крістоф Хойсген в інтерв’ю українській програмі «Німецької хвилі» сказав, що в грудні Україну навряд чи запросять до ПДЧ в НАТО. Натомість, за його словами, буде проведено лише першу оцінку поступу на цьому шляху.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект