НОВИНИ

09.11.2004 | Польські політологи занепокоєні ситуацією в Україні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ситуація з демократією в Україні є винятковою для пострадянських країн, оскільки, на відміну від решти держав СНД, до завершення виборів важко спрогнозувати, хто стане переможцем. Таку думку висловловили політологи та журналісти в понеділок у Варшаві під час міжнародного семінару під назвою ”Українські вибори”. Водночас на семінарі наголошувалося, що українська влада чинить тиск на опозицію й залякує людей напередодні виборів. 


Нахабні намагання української влади дискридитувати й фактично знищити кандидата на президентську посаду від опозиції Віктора Ющенка нанагадало польській журналістці Ягенці Вільчак з тижневика ”Політика” атмосферу воєнного стану у Польщі на початку 80-х років.


Перебуваючи в Україні під час виборів, вона зауважила, що населення впевнено в своїй силі досягти зміни влади: ”Моя надія полягає в тому, що ця сила залишиться в людях, і вони прийдуть на другий тур і продемонструють свою позицію” – наголосила в інтерв”ю ”Німецькій хвилі” Ягєнка Вільчак.


Кореспондент німецької газети ВЕЛЬТ Ґергард Ґнаук бачить перші скромні успіхи в донесенні до західноєвропейського суспільства того, що діється в Україні. Це відбувається не в останню чергу завдяки Польщі, яка успішно залучає країни Євросоюзу, зокрема й Німеччину, до ініціативи нової східної політики, каже Ґнаук. Тадеуш Ольшанський, експерт варшавського ”Центру східних досліджень” переконаний, що за чесного проведення виборів в Україні, обидва кандидати у президенти мають великі шанси перемогти. Втім нині він прослідковує ситуацію, коли шанси на перемогу опозиційного кандидата зростають.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект