НОВИНИ

31.07.2008 | США подобається Тимошенко, але вона для них - не фаворит
За матеріалами - Української правди, 5 каналу

Незалежно від того, хто стане наступним президентом США, вони й надалі підтримуватимуть український "суверенітет, демократію та право обирати майбутнє". 




У Тимошенко радять українцям самим піклуватися про свій дах над головою
 
Про це в інтерв’ю 5 каналу заявив заступник Держсекретаря США Деніел Фрід.


"Я не думаю, що буде якась різниця. Ми єдині як нація у своїх намірах підтримувати добрі відносини з Україною", - сказав він.


При цьому Фрід зазначив, що США так само не має "фаворитів" серед українських політичних сил і співпрацюватимуть з будь-яким українським урядом.


"Я дуже поважаю Юлію Тимошенко як прем’єр-міністра, однак у нас немає фаворитів. Ми будемо співпрацювати з будь-яким прем’єром, якого обере Україна", - сказав він.


"Ми хочемо демократичного партнера в особі України. Мені все одно, який уряд українці оберуть, якщо цей уряд обиратимуть в демократичний спосіб і коли він залишатиметься функціональним. Ми хочемо функціональний сильний український уряд. Мені все одно, чи він буде помаранчевим, блакитним, різнокольоровим... Мені потрібен партнер, з яким я можу співпрацювати", - додав Фрід.


Водночас заступник Держсекретаря США зазначив, що "тривалий політичний безлад в Україні означає", що двосторонні стосунки втрачають "можливість, час".


"Ми хочемо працювати з українським урядом результативно, мати спільний підхід до спільних проблем і ми дуже на це розраховуємо", - сказав він.


На питання, чи може вплинути думка Росії на надання Україні ПДЧ на наступному самміті НАТО, Фрід відповів:


"Я думаю, що в є європейців є цілий список питань. Багатьох може турбувати реакція Росії. Однак мені здається, що європейців може турбувати наявність двох точок зору в самій Україні. Думаю, найкраще, що українці можуть зробити у цій ситуації – це висловити єдину думку – хочуть вони самі приєднатися до НАТО чи ні".


"Жодна країна - ані Росія, ані будь-яка інша, яка не хоче до НАТО – не може ветувати рішення Альянсу (щодо надання Україні ПДЧ). НАТО саме ухвалює рішення", - додав він.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект