НОВИНИ

31.07.2008 | Південні бельгійці схильні об'єднатися з Францією
Джерело - EUobsever

Майже кожний другий франкомовний бельгієць бажав би приднання до Франції, якщо країна буде розділена. Такі дані були оприлюднені в новому звіті на тлі політичної кризи, що поглиблюється у державі, де знаходяться головні інститути ЄС.



 


 



49 % мешканців південного регіону Бельгії - Валлонії заявили, що вони б підтримали об'єднання з Францією в разі розколу із північним, голандсько-мовним регіоном Фландрією. 


Дані вказують на високий стрибок - від 23 % до 29% - на протязі шести місяців, кількість мешканців Валлонії, які вірять в те, що країна може зникнути. Такі дані опитування кампанії Ifop.


Серед французів, 60 відсотків респондентів хотіли б об'єднатися із бельгійськими сусідами. Цей показник зріс від попередніх 54 %.


Ці новини надійшли на тлі майже річного політичного паралічу в Бельгії.


Минулого тижня король Бельгії відхилив прохання про відставку прем'єра Іва Летерма та призначив трьох представників для вироблення пропозицій до кінця місяця щодо можливого виходу із надглибокої кризи. Наразі позачергові вибори в середині 2009 року виглядають все більш реальними.


Приблизно половина мешканців Фландрії регулярно заявляють, що вони б погодилися на розрив із Валлонією, а менша частина регіону бажала б об'єднання із Нідерландами знову. 


"Ми не повинні торкатися Бельгії... до тих пір, поки фламандці не зроблять життя для валллонців нестерпним і валлонці не впадуть самі в наші обійми", - цитує слова колишнього лідера Франції де Голля, які він вимовив у 1965 році, редакторська стаття в газеті "Le Soir".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект