НОВИНИ

01.08.2008 | Не пустити Україну в НАТО – ідея фікс нового глобального плану Кремля (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейські газети продовжують розмірковувати, що стоїть за російськими пропозиціям про нову систему глобальної безпеки і приходять до висновку, що Росія, насамперед, боїться втратити свій стратегічний простір. За цим, на думку багатьох оглядачів, панічний страх перед вступом до НАТО України й Грузії. Але що може запропонувати Росія Європі і світові дійсно нового у плані безпеки, окрім «газового шантажу», запитує чимало видань.


Німецька «Гандельсблатт» вважає, що поки в Берліні та Брюсселі не можуть розгадати хоча б у загальних деталях, що стоїть за новими пропозиціями Росії в галузі глобальної безпеки. Але, як зауважує ця газета, зрозуміло одне: «Росія хоче будь-що запобігти запланованому розширенню НАТО на Україну і Грузію». Тобто, робить висновок «Гандельсблатт», Кремль хотів би послабити існуючі механізми безпеки на кшталт НАТО і ОБСЄ, але «альтернативи його поки що розпливчасті».


Це німецьке видання також зауважує, що «для США НАТО давно вже не таке важливе, як про це мовиться». І далі наголошує, що «радники обох кандидатів у президенти Сполучених Штатів вже давно замислилися над створенням нової структури, щось на зразок «Ліги демократій», в яку повинні увійти всі країни НАТО, але де немає місця Росії чи Китаю». Біда лише у тому, зауважує «Гандельсблатт», що в Європі «замість того, щоб спільно і безапеляційно замислитися над майбутнім європейської безпеки, більшість держав Євросоюзу усамітнилися в національних кімнатках».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5617. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект