НОВИНИ

08.08.2008 | Райс розкритикувала російську нафтогазову дипломатію
За матеріалами - Korespondent

Держсекретар США Кондоліза Райс піддала критиці нафтогазову дипломатію, яку, за її словами, проводить Росія, а також попередила про майбутні труднощі для нафтогазового сектора російської економіки.



Райс розкритикувала російську нафтогазову дипломатію

"Абсолютно ясно, що російська дипломатія нафти і газу за типом "Корпорація Росія" є проблемою", - заявила Райс в інтерв'ю інтернет-порталу Yahoo і газеті "Політика".


 За словами Держсекретаря США, дипломатія, яка проводиться Росією, "є проблемою, тому що змішує політику і комерцію таким чином, що це робить нафту і газ інструментом держави".


Такі дії російської сторони "знімають ряд ринкових обмежень на поведінку великих нафтових і газових концернів",- заявила Райс.


"Ви знаєте, в цьому є і зворотний бік - сьогодні багато прогнозів показують, що виробництво нафти в Росії і продуктивність падають, тому що вони не отримують необхідних інвестицій для своїх родовищ і для того, щоб мати можливість відновлювати ці родовища", - заявила глава зовнішньополітичного відомства США. 


При цьому вона попередила про наслідки подальшого одержавлення енергетичного сектора економіки.


"Чим більше цей сектор економіки - нафта і газ і, говоритимемо відверто, решта видобувної промисловості, як-от мінерали та інше, - опиняються у власності держави, яка ними управляє і в них домінує, тим більше вони стикатимуться з труднощами в отриманні інвестицій", - вважає Райс


У одному із питань журналісти послалися на заяву Газпрому про те, що через декілька років ця російська компанія обійде американську корпорацію Exxon Mobil і за розміром капіталізації вийде на перше місце в світі. 


"Давайте почекаємо і поглянемо, чи дійсно Газпром відповідатиме таким очікуванням", - відмітила Райс, повна стенограма інтерв'ю якої поширена в четвер, 7 серпня, прес-службою Держдепартаменту США.


Раніше повідомлялося, що конгрес США доручив розвідці проаналізувати міжнародну ситуацію у сфері нафти і природного газу, а також оцінити наслідки енергетичної політики таких країн, як Росія, Венесуела та Іран для національної безпеки США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3480. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект