Сьогоднішня ситуація викликана тим, що в квітні на самміті НАТО в Бухаресті Грузія не отримала План дій зі вступу до Північноатлантичного Альянсу, заявив 15 серпня президент Грузії Михайло Саакашвілі, після зустрічі з держсекретарем США Кондолізою Райс.
"Коли в квітні, в Бухаресті, Грузія не перейшла на План дій зі вступу в НАТО, це було початком проблеми і сигналом Росії", - заявив Михайло Саакашвілі.
Після цього, за його словами, Росія почала посилювати свою присутність в конфліктних зонах на території Грузії.
"Вони почали посилення і розвиток інфраструктури, почали вводити залізничні війська і говорили, що роблять це з гуманітарною метою. Ми ж, говорили цілому світу, що це початок нападу. Ми чекали реакції міжнародного співтовариства, але реакції не було", - заявив Саакашвілі.
За словами президента, Грузія ніколи не змириться з окупацією. "Компромісу в питанні територій не буде", - заявив Саакашвілі.
Нагадаємо, сьогодні грузинський президент Михайло Саакашвілі підписав угоду про припинення вогню між Грузією і Росією.
Водночас такий погляд має не лише Михайло Саакавілі. Наприклад, на думку президента Естонії Томаса Хендріка Ільвеса рішення Бухарестського самміту НАТО, яким Україні та Грузії не дозволили приєднатися до Плану дій з членства в Альянсі, переконало Росію, що має розв’язані руки в цьому регіоні.
Нагадаємо, що президент Джордж Буш як і раніше підтримує вступ Грузії в НАТО.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель також зазначила, що Грузія і Україна зберігають курс на зближення з НАТО.
"Те, що стосується Бухареста і домовленостей, досягнутих там, вони продовжують діяти, я не маю підстав переглядати це. Ми тоді говорили, що Грузія і Україна стануть членами НАТО", - сказала Меркель.
|