НОВИНИ

27.08.2008 | США працюватиме з ЄС, щоб заохочувати Росію
За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

Сполучені Штати Америки будуть працювати з Європейським Союзом, щоб заохочувати Росію робити "позитивні кроки вперед".


Про це заявив помічник Державного секретаря з питань Європи та Євразії Девід Меркель в інтерв’ю Радіо "Свобода", коментуючи дії РФ у зв’язку з ситуацією у Грузії.


"Перш за все США хочуть, щоб Росія втілила в життя умови перемир’я, яке підписав президент Медведєв. Найважливіше на даний момент це те, щоб Росія вивела свої війська з Грузії і дотримувалась умов перемир’я", - сказав Девід Меркель.


"Я думаю, що і президент, і Держсекретар Райс ясно заявили, що на російські дії, які більш нагадують поведінку 19-го століття, ніж 21-го, треба відповідати", - додав він.


"Ми будемо працювати з Європейським Союзом, щоб заохочувати Росію робити позитивні кроки вперед. Нас, звичайно, турбує визнання Російським парламентом сепаратистських регіонів. Територіальна цілісність Грузії є частиною міжнародного права, яке США, ЄС і донедавна й Росія, визнавали", - наголосив Меркель.


Водночас, на прохання оцінити позицію України на тлі російсько-грузинського конфлікту, він відповів:


"Безперечно, Україна дуже важлива як для США, так і для ЄС. Ми вітаємо саміт "Україна - ЄС", що відбудеться 9 вересня. Це нагода для нашої двосторонньої консультативної групи зустрітися з українськими урядовцями. Зараз дуже важливо, щоб українське керівництво конструктивно працювало разом і щоб США та Європа продемонстрували Україні, що вона має майбутнє в євроатлантичних інституціях".


Девід Меркель також зазначив, що Чорне море загалом є дуже важливим для США.


"Чорноморський та Каспійський регіони можуть бути або прірвою, або містком між Європою та центральною Азією і далі Близьким Сходом. Експортом європейських цінностей та стабільності. Чорноморський регіон є для нас пріоритетом і далі буде пріоритетом, отож ми будемо активно працювати з країнами цього регіону", - сказав він.


"Чорноморський регіон має трьох союзників по НАТО, отож НАТО зацікавлене в стабільності в цьому регіоні. Для сполучених Штатів дуже важливо заохочувати співпрацю між різними країнами цього регіону. США, звісно, мають інтереси зі своїми союзниками по НАТО в цьому регіоні і, звичайно, Україна, як чорноморська країна, має тут своє місце", - додав Девід Меркель.


"США неодмінно підтримують прагнення України просуватися вперед до ПДЧ у грудні", - запевнив він.


На запитання: "І Грузія також?" – він відповів: "Абсолютно. Абсолютно".


"Позиція США щодо ПДЧ є ясною, вона не змінюється. Важливо зрозуміти, що ПДЧ – це процес, це не останні двері перед членством. Ми думаємо що Україна і Грузія повинні зробити цей наступний крок на грудневій натовській зустрічі міністрів", - наголосив помічник держсекретаря США із питань Європи та Євразії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6622. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект