НОВИНИ

04.09.2008 | Голова представництва Фонду ім. Аденауера: Це найгірший час для внутрішньополітичної кризи в Україні
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Криза в Україні сталась у найгірший можливий час, стверджує Ніко Ланге, директор українського представництва Фонду імені Аденауера. Адже 9 вересня у французькому Евіані запланований саміт Євросоюз-Україна.


Втягнувшись у внутрішньополітичну боротьбу напередодні саміту, фігуранти політичного процесу поступили надзвичайно нерозумно із зовнішньополітичної перспективи, вважає Ланге. За його словами, на саміті ЄС-Україна буде вироблятися майбутня позиція ЄС, НАТО і Заходу щодо України, у розвиток подій на Кавказі. І вона повинна була змінитися на користь Києва, у питаннях ПДЧ НАТО та перспектив членства у Євросоюзі, каже голова представництва фонду Аденауера:


«Я вважаю, що у Німеччині і у Європі, загалом, існує думка, що настала нова ситуація. Існувала готовність змінити позицію щодо цих речей. Але на тлі внутрішньополітичної кризи в Україні, на тлі нестабільності, немає, власне, жодного сенсу далі замислюватися над перспективою членства у Євросоюзі та НАТО».


Ланге переконаний: саме внутрішньополітична стабільність і злагоджена робота демократичної коаліції були передумовами для поглиблення євроатлантичної інтеграції, відповідні сигнали надійшли від Бухарестського саміту НАТО у квітні та від Євросоюзу, в зв’язку з переговорами про асоціацію, підкреслив німецький експерт. Якщо цього не відбудеться, перспективи будуть поганими для обох питань, додав Ніко Ланге.


Щодо самої кризи, то, на думку голови представництва Фонду імені Аденауера, спільне голосування Блоку Тимошенко із фракцією Партії регіонів щодо низки законопроектів було логічним продовженням процесів довкола цієї коаліції від самого її створення.


«На моє сприйняття, секретаріат президента протягом останніх місяців ставав усе більшим і впливовішим, і дуже активно намагався чинити тиск на уряд в усіх сферах і на прем’єр-міністра. І не лише секретаріат, але й РНБО. І те, що прем’єрка мала дуже обмаль простору здійснювати власну політику».


Тож, з погляду Ланге, голосуванням 2 вересня Тимошенко намагалась розширити собі простір для дій. Зміни до закону про Кабінет Міністрів якраз і спрямовані на зменшення впливу на уряд Ради нацбезпеки і оборони, а також президентських указів. Адже, як нагадує експерт, достатньо подивитися, скільки в останні місяці надійшло указів з президентського секретаріату, якими намагалися впливати на політику уряду.


«Мені здається, можна, певною мірою, зрозуміти прем’єр-міністра, який зацікавлений збільшити свою вагу відносно президента. Щоб мати змогу керувати країною, а не бути прем’єр-міністром лише формально».


На думку Ланге, незважаючи на численні прогнози про розпуск парламенту, на сьогодні залишається відкритим питання, чи справді коаліція припинить існувати, чи, можливо, найближчими днями буде досягнуто згоди, ймовірно, за нових умов, за сильнішої позиції прем’єра, продовжити роботу цієї коаліції.


«Я вважаю, що для президента і для «Нашої України» навряд чи є інший варіант. Навіть якщо на даний момент є рішення про вихід з коаліції», підкреслює Ніко Ланге.



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект