НОВИНИ

05.09.2008 | Німецький Бундестаг цікавиться станом і перспективами енергетичної безпеки України
Джерело - Українська правда

Німецький Бундестаг цікавиться станом і перспективами енергетичної безпеки України, заявив уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.


Про це він сказав після зустрічі з делегацією депутатів комітету в закордонних справах німецького Бундестагу на чолі з головою цього комітету Рупрехтом Поленцом, повідомляє прес-служба президента.


Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо стану і перспектив розвитку взаємовигідного співробітництва у сфері національної та міжнародної енергетичної безпеки, - зокрема в ядерному, газовому і нафтовому секторах енергетики, а також в галузі альтернативної енергетики і енергозберігаючих технологій.


Соколовський навів приклади послідовних і наполегливих дій президента Віктора Ющенка, спрямованих на суттєве підвищення рівня енергетичної безпеки України та Європи в цілому.


Уповноважений президента висловив переконання в доцільності активізації українсько-німецької співпраці у згаданих напрямках.


Він підкреслив, що обидві країни мають значний невикористаний потенціал для розвитку взаємовигідного співробітництва.


Соколовський закликав депутатів Бундестагу сприяти цьому співробітництву в двосторонньому і багатосторонньому форматах, в тому числі через Європейську Комісію.


За пропозицією глави німецької делегації на зустрічі відбувся активний обмін думками щодо окремих ініціатив і проектів, які мають важливе міжнародне значення.


Соколовський, зокрема, детально поінформував про суть і перспективи розвитку започаткованої в травні минулого року Краківської ініціативи президентів Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі та України.


Він також пояснив ідею та цілі ініціативи президента Ющенка щодо створення Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору як перспективний багатосторонній механізм формування єдиного прозорого і безпечного європейського енергетичного ринку.


На прохання німецької сторони, уповноважений українського президента надав оцінки і пояснення стосовно стану і перспектив реалізації окремих проектів у сфері постачання газу і нафти, які мають важливе міжнародне значення.


Зокрема, Соколовський надав оцінки щодо проекту створення Євро-Азійського нафтотранспортного коридору на основі нафтопроводу "Одеса-Броди" в режимі його аверсного використання.


Німецька сторона позитивно оцінила ініціативи і пропозиції українського президента.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7060. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект