НОВИНИ

10.09.2008 | ЄС залишає для України лише щілину у дверях (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Низка європейських видань у вівторок уже передбачала, що отримає Україна внаслідок саміту ЄС – Україна в Парижі. Більшість газет іще напередодні саміту сходилася на тому, що прориву в стосунках між Брюсселем та Києвом у французькій столиці очікувати було не слід. У відповідь на запит України про заповнення того східноєвропейського вакууму безпеки, яким вона є в умовах агресивності Росії, Брюссель лише вичікує і дає нечіткі обіцянки, писали газети про можливі наслідки саміту ЄС – Україна в Парижі. Хоча оглядачі не виключають, що нова посилена угода про співпрацю за рік дасть добрі плоди і для Києва, і для ЄС.


Німецька «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» вважає, що у Європі не готові позитивно відповісти під час саміту ЄС – Україна в Парижі на оборонні ініціативи з Києва, які лунають і з боку Президента, і з боку Прем’єр-міністра. Ця газета також вважає, що сторона Тимошенко мала «перебільшене уявлення про конкретні можливості і наповнення європейської оборонної ініціативи», коли пропонувала участь України у цьому лише, на жаль, проекті Європи. «Франкфуртер Альгемайне» все ж сподівається, що нова посилена угода між ЄС та Україною стане доброю основою для створення «глибокої і широкої» зони вільної торгівлі між Києвом і Брюсселем, яка за рік дасть добрі плоди та «зближення у майбутньому України з ЄС на зразок того, як це сталося зі Швейцарією і Норвегією».


Австрійська «Ді Прессе» констатує, що у Парижі ЄС не поспішає широко відчиняти двері для України і «перспективи вступу Києва до ЄС на горизонті поки що не видно». Австрійське видання наголошує, що у Парижі «ЄС залишає для України лише щілину у своїх дверях», і «детальних рішень щодо цього у вівторок не очікується».


«Файненшел Таймз» публікує статтю відомого експерта з проблем Росії і східної Європи, Гідеона Рахмана, який вважає, що саме чітка перспектива вступу до ЄС зараз вкрай необхідна не лише Україні й Грузії, але й самій Європі. І це, на думку Рахмана, дасть можливість « зберегти не просто демократію та незалежність України і Грузії, а й надію на відвернення Росії зі шляху авторитаризму».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект