НОВИНИ

10.09.2008 | Cенатські слухання навколо подальшої політики США після російської агресії
Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

У вівторок на слуханнях у Сенаті Сполучених Штатів говорили про те, що країни-сусіди Росії Грузія та Україна мають право самостійно обирати шлях розвитку та організації до яких вони входять.



Протягом декількох ранкових годин сенатори намагались з'ясувати, наскільки адекватною та дієвою була відповідь США на Російську агресію у Грузії. Сенатори також говорили про те що треба зробити, аби, з одного боку, зупинити та запобігти подібним агресивним діям щодо інших країн, а з іншого боку, не спровокувати нової холодної війни з Росією.


Заступник Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Фрід повідомив, що Адміністрація США, намагаючись сприяти вирішенню грузинської кризи, ставить перед собою декілька завдань:


"По-переше захистити Грузію, щоб вона не втратила свою незалежність. По- друге, нам треба допомогти іншим країнам у регіоні, які почуваються у небезпеці".


За словами американського високопосадовця особливу стурбованість викликає переконання Президента Росії Дмитра Медведєва, що Грузія, Україна та інші країни-сусіди Росії є зоною їхніх інтересів і Росія може здійснювати одноосібні дії щодо цих країн:


"Немає сумніву, що українці стурбовані і, нажаль, вони мають для цього підстави. Гостра критична реакція з боку Європи та США на атаку Росії проти Грузії важлива не лише для Грузії, але і для інших країн які почуваються під тиском".


Сенаторів також обговорювали те, чи реалістично у сьогоднішніх умовах говорити про членство Грузії та України у НАТО. Одним з застережень зокрема є п`ята стаття статуту НАТО, у якій йдеться про те, що країни автоматично беруть на себе зобов'язання захищати союзника, члена НАТО, якщо проти цієї країни здійснено агресію. У відповідь Деніел Фрід повідомив, що сьогодні на
порядку денному стоїть лише питання запрошення України та Грузії до ПДЧ, а членство у НАТО для цих країн це питання не найближчого майбутнього:


"Ми переконані, що країни, які стали на шлях демократичного розвитку у Європі мають право вирішувати для себе до яких міжнародних інституцій їм належати. Грузія та Україна серед цих країн. Запрошення ж їх до НАТО не є на порядку денному. На порядку денному сьогодні є запрошення приєднатись до Плану дій щодо набуття членства у НАТО. Це програма, яка стимулюватиме
країни здійснити необхідні реформи для того, щоб здобути необхідні кваліфікації для членства у НАТО".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8520. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект