НОВИНИ

12.09.2008 | Україна і Грузія можуть стати ключовими елементами в системі європейської безпеки
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«НАТО після Бухареста. Трансатлантичні перспективи України й Грузії» - у рамках міжнародного економічного форуму у польській Криниці відбувся дискусійний семінар.


 Україна і Грузія можуть стати ключовими елементами в системі Європейської безпеки, якщо здобудуть членство в Північноатлантичному альянсі. Таку думку висловив міністр національної оборони Туреччини  Веджди Генюль.  За  його словами, значення цих країн для архітектури безпеки визначається у першу чергу тим, що вони розташовані на головних енергетичних коридорах континенту.


З дещо несподіваного боку репрезентував Україну на семінарі заступник голови комітету Верховної Ради із закордонних справ Леонід Кожара, котрий є членом Партії регіонів. Він висловив думку, що, враховуючи зовнішні та внутрішні обставини, Києву ще зарано думати про членство в НАТО: «НАТО ставить у центр своєї діяльності боротьбу з тероризмом, а Україна, котра має на свої території АЕС і склади з амуніцією є доволі вразливою для терористичних атак».


Пан Кожара висловився за те, щоб НАТО всі свої кроки на зближення з  Україною узгоджувала з Москвою.


Віце-прем'єр Грузії Георгій Барамідзе відповів на це, що прийняття правил гри, накинутих Кремлем, призведе до повного занепаду Альянсу.


НАТО по завершенню Холодної Війни істотно змінило свою концепцію й тепер готове до значно більшого спектру викликів сучасності. На цьому наголосив під час свого виступу заступник Генерального Секретаря НАТО Їржи Шедевій. Щодо перспектив членства України та Грузії він зазначив: «На квітневому самміті в Бухаресті було ухвалено рішення залучити Україну й Грузію до значно активнішої співпраці з НАТО. У грудні ми підібємо підсумки успіхів в обох державах і винесемо остаточне рішення щодо надання їм ПДЧ».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2701. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект